בדיקת קורונה בירושלים, אתמול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה מחודש יולי: אתמול אובחנו 2,000 נדבקים בקורונה

הרקע למספר הגבוה: נתון של שיא בדיקות ביממה: 36,372. זינוק במספר החולים שמצבם קשה - עלייה של 16 איש ביום, ובסך הכול 426 • המדען הראשי לשעבר של הקריה למחקר גרעיני ביטא קו נוקשה בריאיון לכאן רשת ב וביקר את ממונה הקורונה: התוכנית של גמזו שגויה ויש להחליפה באופן מיידי
דקלה אהרן שפרן
28 באוגוסט 2020
08:26
עודכן ב 13:41

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) על נתוני התחלואה בקורונה בישראל, לפיהם לראשונה מחודש יולי, מספר המאובחנים היומי בנגיף חצה את ה-2,000. אתמול אובחנו 2,068 בני אדם כנשאי הנגיף, ומספר הנשאין הפעילים של קורונה בישראל הינו 20,444. מאז חצות נפטרו שלושה נשאי קורונה, ובסך הכול 891 מתחילת המגפה. 

לצד נתון הנדבקים היומי הגבוה, היום התווספו לא פחות מ-16 בני אדם למניין החולים בקורונה שמצבם קשה. אתמול נשבר שיא בכמות הבדיקות היומית שנערכו בישראל - 36,372 בדיקות בסך הכל. ביום ראשון תחל שביתת עובדי המעבדות בשירות הציבורי. היום הודיעו כי בזמן השביתה ייערכו בדיקות קורונה, אולם לנבדקים תדווח התוצאה רק אם היא חיובית. 

לבד מבדיקות הקורונה, במרפאות הקהילה לא יבוצעו כלל בדיקות מעבדה. בבתי החולים יתקיימו בדיקות מצילות חיים, בדיקות מחדרי מיון וטראומה, בדיקות בטיפול נמרץ, חדרי ניתוח (ניתוחי חירום בלבד) וחדרי לידה. כמו כן יתבצעו בדיקות לחולים אונקולוגיים ומטואונקולוגיים. 

ראש צוות המומחים מאוניברסיטת בן גוריון, פרופ' דב שוורץ, קורא להכריז באופן מיידי על סגר כדי להוריד את נתוני התחלואה. את הדברים אמר הבוקר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. שוורץ, לשעבר המדען הראשי של הקריה למחקר גרעיני והמשנה למנהל הקריה, האשים כי תוכנית העבודה של ממונה הקורונה פרופ' גמזו נכשלה וחייבים להחליף אותה באופן מיידי, בגלל שהיא עלולה להוביל להתדרדרות קשה.

שוורץ סיפר כי הופיע כמומחה בפני קבינט הקורונה כדי להביע דעתו על תוכניות הפעולה האפשריות לטיפול במשבר. לדבריו, רק סגר מיידי יוכל להביא להפחתה בשיעורי התחלואה הגבוהים ולאחריו חשוב ביותר להתחיל להפעיל מערך חדש ואפקטיבי של קטיעת שרשראות ההדבקה.