כיבוי השריפה, היום
צילום: דני בן דוד, קק"ל

טרור הבלונים: 24 שריפות פרצו היום בעוטף עזה

על אף ניסיונות ההסדרה, הפרחת בלוני התבערה מעוטף עזה נמשכת גם היום. יערני קק"ל כיבו שריפות ביערות כיסופים ושוקדה. אמש שוגרו שש רקטות לעבר ישראל • מלאנדוב: בנסיבות הקיימות שום משא ומתן למנוע הסלמה לא יצליח
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
28 באוגוסט 2020
12:43
עודכן ב 18:51

המתיחות בדרום: 24 שריפות פרצו היום (שישי) בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. יערני קק"ל כיבו שריפות שפרצו ביערות כיסופים ושוקדה בנגב המערבי ודיווחו שהן היו קטנות ולא היוו סכנה. בלילה נורו שש רקטות מהרצועה לעבר ישראל. צה"ל תקף בתגובה מטרות טרור ברצועה.

שליח האו"ם לאזור ניקולאי מלאדנוב התייחס למתיחות וצייץ: "על הארגונים בעזה להפסיק את שיגור הרקטות ובלוני התבערה, על ישראל לחדש את אספקת הדלק לרצועה, בנסיבות הקיימות שום משא ומתן למנוע הסלמה ולשפר את המצב לא יכול להצליח".

היום פונו הריסות הבית שנפגע בליל שבת לפני שבוע ממטח רקטות על שדרות. רקטה שנחתה במטבח של בני משפחת מלכה פספס במטרים בודדים את חדר השינה בו ישנו הזוג שלמה ואסנת. "שמעתי בלילה את האזעקה והפיצוצים והצטמררתי. לא ישנתי כל הלילה שמא הברק יכה פעמיים", אמרה מלכה לכאן חדשות.

"התגובה של צה"ל הייתה ממש חלשה. זה ממש היה ללטף אותם. אותי לא ליטפו", הוסיף בן זוגה שלמה. תושבת קיבוץ נחל עוז, יעל רז-לחיאני, אמרה בריאיון לכאן רשת ב: "התעוררתי בחמש לאזעקה, רצתי לממ"ד להיות עם הבת שלי. מה עושים? חשים דאגה, חוסר שקט, מה שעובר שמישהו תוקף אותך. חזרתי לגור פה ב-2007, ולא מצליחה להתרגל. לא לחוסר השקט, לא לקפיצה בלילה ולא לכאב ראש של אחרי, לא מתרגלים"