מיקי זוהר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מיקי זוהר: "חקיקת פסקת ההתגברות צריכה להיות תנאי להמשך קיום הממשלה"

יו"ר הקואליציה רמז בחשבון הטוויטר שלו על מוקד המחלוקת הבא בממשלת האחדות: "ברור שהתקשורת מאמצת את השקר הזה ושהאופוזיציה רוכבת עליו בדרך לגיוס מנדטים מהמרכז אך הגיע הזמן לשלם את המחיר כדי לשנות את המצב" • ליצמן ל"המודיע": אם יוטל סגר בחגים – נשקול לפרוש מהממשלה
מערכת כאן חדשות
28 באוגוסט 2020
13:11

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר כתב היום (שישי) בציוץ בטוויטר כי "חקיקת פסקת ההתגברות צריכה להיות תנאי להמשך קיום הממשלה". בכך זוהר הצטרף לגינוי הנרחב בימין הפוליטי להחלטת בג"ץ מאתמול לפיה היישוב"מצפה כרמים", שהוקם על קרקע פלסטינית פרטית, יפונה תוך שלוש שנים.

"בזמן ששופטי בג״ץ ממשיכים למתוח את החבל, השמאל אומר שהימין ונתניהו רוצים להרוס את מערכת המשפט", כתב יו"ר הקואליציה. "ברור שהתקשורת מאמצת את השקר הזה ושהאופוזיציה רוכבת עליו בדרך לגיוס מנדטים מהמרכז אך הגיע הזמן לשלם את המחיר כדי לשנות את המצב". 

בתוך כך, המתיחות בממשלה נמשכת גם סביב המאבק בהתפשטות הקורונה. השר יעקב ליצמן מיהדות התורה אמר לעיתון "המודיע": "לא נאפשר הטלת סגר בחגים ואף נשקול פרישה מהממשלה אם יוחלט על כך. אפשרת הפגנות המוניות בבלפור, לצד פתיחת בתי תרבות, לעומת המשך הגבלות בבתי הכנסת ומניעת הסדרת נסיעה לאומן בתנאים, הרסו את אמון הציבור במערכת". 

הבוקר התראיין לכאן רשת ב דובר היישוב מצפה כרמים, דורון לשם, ואמר כי "לא מתקנים עוול אחד בעוול אחר, קורה שנופלות טעויות ומתיישבים על קרקע פרטית. לא יכול להיות שבג"ץ מגן על בית של מחבל שרוצח חייל צה"ל אבל זורק 45 משפחות מביתן. לא נרים ידיים, אנחנו לא מתכוונים להתפנות".

פסקת התגברות היא סעיף בחוק יסוד המאפשר לכנסת לתת תוקף לחקיקה הסותרת חוק יסוד זה. מטרתה של פסקת התגברות, על פי תומכיה, היא לאזן את הכוח הרב שנמצא בידי בית המשפט העליון מאז המהפכה החוקתית. בתחילת החודש הכנסת הצביע ברוב קולות נגד הצעת חוק פרטית של ח"כ איילת שקד לתיקון הפסקה.