תקיפה ברצועת עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

לקראת סבב לחימה בדרום? מבוי סתום בניסיונות התיווך עם חמאס

גורם מדיני בכיר הזהיר: אם לא נגיע לפתרון בנושא עזה, יכול להיות שאנחנו לפני סבב נוסף. בישראל מאיימים באפשרות של עימות צבאי, אך טוענים כי סינוואר אינו מעוניין בו - ומנסה להביא להישג כלכלי כלשהו לעזה
גילי כהן
28 באוגוסט 2020
20:29

לאחר יותר משלושה שבועות של בלוני תבערה ורקטות שמשוגרים לעבר הדרום, בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח הערב (שישי) כי השיחות עם המשלחת המצרית הגיעו למבוי סתום. גורם מדיני בכיר הזהיר: אם לא נגיע לפתרון בנושא עזה, יכול להיות שאנחנו לפני סבב נוסף.

חוסר ההסכמה בין ישראל לארגון הטרור חמאס הביא את המתווכים המצרים למצב של ייאוש. בישראל מאיימים באפשרות של עימות צבאי, אך טוענים כי סינוואר אינו מעוניין בו - ומנסה להביא להישג כלכלי כלשהו לעזה.

24 שריפות פרצו מהבוקר בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. יערני קק"ל כיבו שריפות שפרצו ביערות כיסופים ושוקדה בנגב המערבי. בלילה נורו שש רקטות מהרצועה לעבר ישראל וצה"ל תקף בתגובה מטרות טרור ברצועה.

הירי בוצע זמן קצר לאחר תקיפה נוספת של חיל האוויר, שכוונה לתשתית תת קרקעית ועמדה צבאית של חמאס ברצועה בתגובה להמשך הפרחת בלוני הנפץ והתבערה במהלך היום. 26 שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה כתוצאה מבלוני התבערה והנפץ.