תקיפה של צה"ל ברצועת עזה
צילום ארכיון: עבד רחים חטיב, פלאש 90

צה"ל תקף עמדות צבאיות של חמאס בדרום רצועת עזה

לפחות 23 שריפות פרצו אתמול ברחבי עוטף עזה
משה שטיינמץ
30 באוגוסט 2020
05:47

המתיחות בדרום: צה"ל הודיע לפנות בוקר (ראשון) כי תקף באמצעות טנקים עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לטרור הבלונים שנמשך ביממה החולפת. לפחות 23 שריפות פרצו אתמול ברחבי עוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה.

העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח אמש כי השליח הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, שעזב את עזה צפוי להיפגש עם כמה בכירים ביטחוניים בישראל, זאת אחרי שנפגש בימים האחרונים עם הנהגת חמאס מספר פעמים בניסיון להשיב את השקט ולקרב בין העמדות של שני הצדדים. בעיתון דיווחו כי בחמאס עומדים על דרישותיהם הקשורות לחשמל, מים, תשתיות ופרויקטים בינלאומיים, בהם בית החולים האמריקני. בנוסף, הם דורשים שישראל תספק לרצועה את כל מה שנחוץ לה כדי להיאבק בנגיף קורונה.

בעיתון דיווחו ממקורותיו שישראל מצדה עומדת על כך שכל ההתקפות מעזה ייפסקו בהן שיגור בלוני התבערה לפני שייעשה צעד ישראלי  הקשור לפתיחת המעברים והכנסת דלק המיועד לאספקת חשמל וצרכים נוספים. אל-עמאדי, לפי הדיווח, צפוי לחזור הערב או אחרי חצות לרצועה בהתאם לתוצאות הפגישות שיקיים בישראל.

בכיר חמאס חמאד א-רקב אמר אמש כי הפעם הם "לא מתכוונים לסגת עד שהמצור על עזה יוסר". לדבריו, בפעמים הקודמות ישראל התחמקה מיישום התחייבויותיה אחרי שהמתווכים נתנו את מילתם שהיא תעמוד בהתחייבויות, אך ללא תועלת.