סגר בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כ"ץ לקראת כינוס קבינט הקורונה היום: מעריך שתוכנית רמזור תאושר

התוכנית של פרופ' גמזו תעלה היום לאישור בקבינט. שר האוצר הבהיר כי הוא מתנגד לסגר: "חייבים להחזיק את המשק פתוח"
קלמן ליברמן
30 באוגוסט 2020
08:56

קבינט הקורונה ידון היום (ראשון) באישור תוכנית "הרמזור" שגיבש ממונה הקורונה רוני גמזו. כמו כן ידונו השרים על הטלת סגר בחגים. שר האוצר ישראל כ"ץ הביע בכאן רשת ב את התנגדותו להטלת סגר כללי בחגים, ואמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" שיש צורך להשאיר את המשק פתוח למרות העלייה בתחלואה. הוא התייחס גם לתוכנית "הרמזור" של גמזו ואמר: "מעריך שהתוכנית תאושר היום. יש היגיון לעשות בידול בין ערים שבהן צריך טיפול ממוקד לערים שבהן אפשר לשחרר". 

האזינו לריאיון עם ישראל כ"ץ

 

תוכניתו של גמזו מבקשת לקבוע שורה של מגבלות על הערים האדומות - כעת ובתקופת החגים. בימים האחרונים לא פורסמה רשימת הערים האדומות - שלרוב הן מהמגזר החרדי והערבי. לפי גורמים המעורים בנושא היא תפורסם אחרי ישיבת הקבינט.

שרי הקבינט ידונו באפשרות של הגבלות משמעותיות בחגים. התוכנית של גמזו כוללת מודל שבו המסעדות והמסחר יפעלו רק בימים ספציפיים, וכן קביעת איסור יציאה מעבר ל-500 מטר בכל חלקי הארץ רק בראש השנה וביום הכיפורים. אך גם ראש הממשלה נתניהו וגם גמזו מעוניינים לדחות את ההכרעה בעוד כעשרה ימים, כדי לקבלה רק בהתבסס על נתוני התחלואה המעודכנים.

בתוך כך, בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם כי גמזו עשוי להודיע על התפטרותו אם לא יאשר קבינט הקורונה. כך דיווח הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. להערכת גורמים במשרד הבריאות - זה יהיה קו פרשת המים שלו, וזה המקום שיגרום לו להסיק מסקנות אישיות.

כ"ץ נגד ברקת: עסוק רק בלתקוף

בדבריו בכאן רשת ב אמר שר האוצר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד על הביקורת כלפיו מצד ח"כ ניר ברקת: "אדם שכל עיסוקו רק בלתקוף כי אין לו עיסוק אחר. ניר ברקת היה ראש העיר הכושל ביותר בירושלים. הוא הפך את עיר הבירה להיות הענייה ביותר במדינה. בעניין הזה אדם חייב לא להתעסק בכל עיסוק כלכלי". 

"כל סיפור ההיי-טק וההשקעות וההון המשפחתי – אין לו משמעות. הרקורד של אדם נבדק בעשייה הציבורית. הוא בעשר שנים נכשל כישלון חרוץ בזה שהפך את ירושלים לעיר הכי ענייה, איך אתה מעז לבוא לדבר על כלכלה?", הוסיף כ"ץ. "בליכוד לא אוהבים חתרנות. לדעתי מצבו יחמיר בפעם הבאה. הוא יכול לדבר נגדי – הוא בעצם מדבר נגד ראש הממשלה".