הנהג החשוד באיומים באקדח, אתמול

המשטרה עצרה חשוד באיומים באקדח על מפגינים במחלף הסירה בהרצליה

ברשותו נתפס אקדח פלסטיק. אחיו שהיה עמו ברכב נעצר גם הוא. תיעוד שבו הוא נראה שולף מה שנראה כאקדח כשהוא חולף עם מכוניתו פורסם אתמול ברשתות החברתיות
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
30 באוגוסט 2020
10:58

המשטרה עצרה היום (ראשון) את הנהג שתועד מכוון, לכאורה, אקדח לעבר מפגינים אתמול במחלף הסירה בהרצליה. המפגינים צילמו את האירוע והגישו תלונה למשטרה. בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות נראה החשוד, תושב אריאל, כשהוא חולף עם כלי רכבו על פני כמה מפגינים ושולף לעברם מה שנראה כאקדח. בעת המעצר, נתפס אקדח פלסטיק שהיה ברשותו. אחיו שהיה עמו במכונית בעת האירוע נעצר גם הוא.

המחאה התקיימה כחלק מגל המחאות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהתקיימו אתמול ברחבי הארץ. לטענת המפגינים בצומת הסירה נוסעי המכונית צעקו קריאות בעד ראש הממשלה. לפני תחילת ההפגנות פרסמה המשטרה הודעה חריפה בה נאמר: "משטרת ישראל מודעת לקריאות השונות ברשתות החברתיות על ידי קיצוניים להגיע ולהתעמת עם כוחות המשטרה ולהפוך את המחאות להפרת סדר ופגיעה פיזית בשוטרים. אנו קוראים למשתתפי ההפגנה להימנע מגילויי אלימות ופרובוקציה".

בתוך כך, המשטרה עצרה גבר בן 35 מחולון בחשד שפרסם ברשתות החברתיות קריאות לפגוע בשוטרים לפני כמה שבועות. הוא הודה והביע חרטה על המעשה, ושוחרר לביתו בערבות בתום חקירתו. באחד הפוסטים שפורסמו נכתב: "צריך להתחיל לפגוע בשוטרים, במ"בניקים וביס"מניקים. הם מתנהגים כך כי גם הם מצביעי ליכוד עם רגשי נחיתות ותסכול - הגיע הזמן שירגישו כמו שוטרים באמריקה".