-
צילום: אמנון זיו

טרור הבלונים נמשך: 21 שריפות פרצו בעוטף עזה

העיתון "אל חיאם" הפלסטיני דיווח על התקדמות במו"מ עם חמאס באמצעות המתווך הקטרי - ישראל הסכימה לכמה מהדרישות בתמורה להפסקת ההסלמה, אך טרם הגיעו להבנות סופיות • גורמים אמרו לעיתון: "המצב טוב משהיה, ואפשר להגיע להבנות
איציק זוארץ ונורית יוחנן
30 באוגוסט 2020
10:48
עודכן ב 18:57

טרור הבלונים נמשך: 21 שריפות פרצו היום (ראשון) בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. הבוקר נחת צרור בלונים עם מטען חשוד בשטח חקלאי שבמועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה. מבדיקת חבלני משטרה שהוזעקו למקום עלה כי מדובר במטען נפץ, הוא נוטרל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בד בבד, העיתון הפלסטיני "אל חיאם" דיווח כי הושגה התקדמות במשא ומתן בין ישראל לחמאס באמצעות המתווך הקטרי. לפי הדיווח, ישראל הסכימה לכמה מדרישות חמאס, בהן פתיחת מעבר כרם שלום לסחורות ודלק, פתיחה מחדש של מרחב הדיג והכנסת הכסף הקטרי לרצועה, בתמורה להפסקת ההסלמה. אך הצדדים לא הגיעו עדיין להבנות סופיות. גורמים יודעי דבר אמרו לעיתון כי "המצב טוב משהיה ויש אפשרות להגיע להבנות חדשות". במקביל דווח שמאמצי התיווך המצרים נמשכים גם הם. 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס בכאן רשת ב לטרור הבלונים, ואמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן: "אמרתי לראש הממשלה 'אני רואה כמה אתם דואגים למשפחות שלכם', הגיע הזמן שיבינו את הדאגה שלנו למשפחות שלנו, ולא יבדקו אותנו לפי אם יש הרוגים אז נגיב ואולי נחסל מחבלים".

האזינו לריאיון עם אלון דוידי

הלילה תקף צה"ל באמצעות טנקים עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לטרור הבלונים. לפחות 23 שריפות פרצו אתמול ברחבי עוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה.