-

הוארך ב-3 ימים מעצרו של הצעיר החשוד שאיים על מפגינים בהרצליה

בדיון טען החשוד: "אין פה משהו פוליטי". נציג המשטרה: "הייתה מודעות להפגנה" • אנשי "הדגלים השחורים": לצערנו הרב אף חבר ממשלה לא ראה לנכון להתייחס לאירוע
דניאל אלעזר
30 באוגוסט 2020
18:48

בית המשפט האריך היום (ראשון) בשלושה ימים מעצרו של אוריאן שיש, הצעיר החשוד שאיים על מפגינים בהרצליה. בדיון טען החשוד כי "אין פה משהו פוליטי". נציג המשטרה: "הייתה מודעות להפגנה". 

שיש ניסה להדוף את הטענה על כך שפעל ממניעים פוליטיים ואמר במהלך הדיון: ״אין פה משהו פוליטי. אין לי עניין בפוליטיקה. אני לא מצביע בכלל. בכלל לא אקדח שלי". נציג המשטרה אמר, לעומת זאת, כי "מתוך הרכב הייתה מודעות שהתקיימה הפגנה במקום ונשמעו צעקות מהרכב 'רק ביבי, ביבי'".

לטענת שיש, הוא היה במכונית עם אחיו בני 13 ו-18 והם אלו שקראו קריאות בשמו של ראש הממשלה. לדבריו, אחיו הקטן שיחק עם אקדח אוויר מסוג איירסופט ובמהלך הנסיעה הוא לקח אותו ממנו ונופף אל עבר המפגינים.

לדברי הטוען המשטרתי נשקפת מסוכנות מהחשוד עקב כך שהוא אסיר משוחרר שריצה עונש מאסר של שנה וחצי על עבירות סמים חמורות והשתחרר לפני כשנה. שופט בית המשפט השלום בת״א אמר: ״בנסיבות המקרה אין אפשרות להיעתר לבקשה לחלופות המעצר".

עורכת הדין חגית רחמני וייס, שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד: "הצעיר מכחיש את החשדות, משתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. הוא הדגיש שלא הייתה לו כל כוונה לאיים או לפגוע במפגינים. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו והוא ישתחרר בהקדם". 

הדגלים השחורים מסרו כי "אתמול שלף אדם אקדח על מפגינים בצומת הסירה בהרצליה, היום גילינו כי מדובר באקדח אוויר. אנו מחזקים את המשטרה שפעלה נכון בעניין זה. לצערנו הרב אף חבר ממשלה לא ראה לנכון להתייחס לאירוע".

אתמול המפגינים צילמו את האירוע והגישו תלונה למשטרה. בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות נראה החשוד, תושב אריאל, כשהוא חולף עם כלי רכבו על פני כמה מפגינים ושולף לעברם מה שנראה כאקדח. בעת המעצר, נתפס אקדח פלסטיק שהיה ברשותו. אחיו שהיה עמו במכונית בעת האירוע נעצר גם הוא.

המחאה התקיימה כחלק מגל המחאות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהתקיימו אתמול ברחבי הארץ. לטענת המפגינים בצומת הסירה נוסעי המכונית צעקו קריאות בעד ראש הממשלה. לפני תחילת ההפגנות פרסמה המשטרה הודעה חריפה בה נאמר: "משטרת ישראל מודעת לקריאות השונות ברשתות החברתיות על ידי קיצוניים להגיע ולהתעמת עם כוחות המשטרה ולהפוך את המחאות להפרת סדר ופגיעה פיזית בשוטרים. אנו קוראים למשתתפי ההפגנה להימנע מגילויי אלימות ופרובוקציה".