נמל תעופה באוקראינה, 15.03.20
צילום: אי-פי

חסיד ברסלב שנחת באוקראינה בסוף השבוע התגלה כנשא קורונה - והוכנס לבידוד

בן 20 הוכנס לבידוד במלונית באומן. שני נוסעים שהיו איתו ברכב נכנסו לבידוד גם הם. משרד הבריאות האוקראיני עודכן בכל הפרטים. סגן השר פרוש: מוכן לקחת אחריות ולטוס לאומן - להבטיח את קיום המתווה
עקיבא ווייס
31 באוגוסט 2020
22:05

מזכירות ברסלב בישראל הודיעה הערב (שני) כי מתוך כ-2,000 נוסעים שנחתו באומן, בחור כבן 20 התגלה חיובי לנגיף קורונה היום והוכנס לבידוד במלונית. שני נוסעים שהיו איתו ברכב נכנסו לבידוד גם הם, משרד הבריאות האוקראיני עודכן בכל הפרטים.

בתוך כך, כ-200 חסידי ברסלב מפגינים בכניסה לבית שמש במחאה על שאינם יכולים להיכנס לאוקראינה, ודורשים מתווה שיסדיר את הטיסות לאומן. סגן השר מאיר פרוש מיהדות התורה נפגש עם ראש צוות השרים לנושא אומן השר זאב אלקין, ואמר כי הוא "מוכן לקחת אחריות ולטוס מיידית לאומן כדי להבטיח מקרוב את קיום המתווה".

ממונה הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, קיים מוקדם יותר תדרוך לתקשורת החרדית, ואמר כי ההחלטה על הטיסות לאומן "היא סוף פסוק ולא נכון לעשות את זה". על המכתב ששיגר לנשיא אוקראינה בנושא, ללא שיתוף ראש הממשלה במהלך, אמר גמזו: "אני נושא על הגב שלי אחריות כבדה לניהול אירוע הקורונה. העברתי מסר של איש מקצוע לממשלת אוקראינה ואני עומד מאחוריו. אני מאוד מצטער אם פגעתי במישהו".