התקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה, הערב
צילום: מתוך הטלוויזיה הסורית

מרכז המעקב הסורי: 5 מאנשי המיליציות הפרו-איראניות נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל

גורם בצבא סוריה מסר כי שני חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית בדמשק, וכי הטילים כוונו לעבר מוצבים צבאיים. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה על עוד אזרחית שנהרגה
עומרי חיים ורועי קייס
31 באוגוסט 2020
22:54
עודכן ב 01:26

גורם צבאי סורי מסר הלילה (שני) כי שני חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה שמיוחסת לישראל בדמשק. הגורם ציין כי התקיפה כוונה לעבר מוצבים של צבא סוריה ושרוב הטילים שנורו יורטו על ידי מערכות ההגנה האוויריות לפני שהגיעו ליעדם. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי אזרחית מהכפר אל-היג'אנה, הנמצא דרומית-מזרחית לדמשק, נהרגה ובעלה נפצע בתקיפה.

מרכז המעקב הסורי, המזוהה עם האופוזיציה ושמקום מושבו בבריטניה, מסר שחמישה מאנשי המיליציות הפרו-איראניות נהרגו בתקיפה, בהם שלושה שאינם אזרחים סורים. עוד צויין כי יותר מעשרה נפצעו. לדיווח של מרכז המעקב הסורי אין אישור מכל מקור אחר, ומהימנותו אינה ברורה.

ישראל תקפה בשטח סוריה בתחילת החודש, אז מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מטרות של צבא סוריה בדרום המדינה, בתגובה לאירוע הנחת המטען, שסוכל ערב קודם לכן בדרום רמת הגולן. המטרות שהותקפו כוללו עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין, תותחי נ"מ ואמצעי שליטה ובקרה בבסיסי צבא סוריה.