שריפה אבו מועמר
צילום: איתי שיקמן

הבן של שריפה מצא אותה ירויה: רמלה מתאבלת על המורה

השלושה חשודים במעורבות במותה של שריפה אבו מועמד שנפגעה מכדור תועה • עד ראיה: "פתאום באו חבר'ה והתחילו לירות ארבעה כדורים. זה לא היה ירי תועה, הם כיוונו" • אבנים נזרקו לעבר סוכת האבלים - כוחות יס"ם הוזעקו • גיסה של הנרצחת: יש לנו סכסוך עם המשפחה השכנה
איתי שיקמן
31 באוגוסט 2020
23:30
עודכן ב 09:33

התפתחות בחקירת הירי במורה ברמלה: המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) שלושה חשודים במעורבות במותה של שריפה אבו מועמר שנפגעה בביתה באזור גל חקל מכדור תועה.

שריפה אבו מועמר, המורה שנרצחה 

החשודים הם תושבי רמלה ולוד בני 20, 25 ו-26 והם יובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית המשפט. בשל הירי לא נפתחו הבוקר הלימודים בשלושה גני ילדים הסמוכים לזירת הירי. כמה שעות לאחר המעצר נזרקו אבנים לעבר סוכת האבלים שהקימה משפחתה של המורה וכוחות יס"ם הגיעו לאזור על מנת להרגיע את הרוחות. הרקע לזריקת האבנים נבדק. 

סוכת אבלים שהוקמה הבוקר ואלי נזרקו האבנים

עד ראיה סיפר לכאן חדשות על רגעי הירי בשריפה אבו מועמר: "היו ילדים ברחוב. פתאום באו חבר'ה והתחילו לירות ארבעה כדורים. זה לא היה ירי תועה, הם כיוונו". אחד הילדים של שריפה הוא שמצא אותה. המשפחה סיפרה כי לא היו חילופי אש ולא התרחשה קטטה - "האירוע היה חד צדדי".

קרוב משפחתה של המורה סעיד אבו מאמר שחזר את הטרגדיה וסיפר לכאן רשת ב': "ישבנו בני המשפחה ודיברנו בבית הקפה המשפחתי. לפתע בשעה 21:30 נפתחה אש מהשכנים. ירי אוטומטי של שני אקדחים משלושה מוקדים מצד השכנים. חמישה קליעים פגעו בבית של שאריפה. אחד מהם חדר את החלון של הבית. היא עמדה במטבח להכין אוכל לארבעת הילדים שלה - הקטן בן שישה חודשים והגדול בן 5. והכדור הזה שחדר דרך החלון פגע בה והרג אותה במקום. הכדור חדר את חלון הבית והרג אותה במטבח שלה".

על הריב עם המשפחה היריבה סיפר: "לפני שלושה חודשים היה ריב בין נערים משתי המשפחות בני 12-13 שנגמר בדקירות ופציעות קלות. ניסינו לפתור את הסכסוך אחר כך בין המשפחות אבל זה לא הצליח. יש לי טענות קשות לגבי המשטרה, שלא עושה מספיק בעניין. רוצה להתייחס לפרסומים שאמרו שהיו חילופי ירי בין המשפחות - זה לא נכון. במשפחה שלנו אין נשק. הירי היה מצד השני. מהמשפחה שלי אף אחד לא ירה".

זירת האירוע

בתוך כך פורסמה ההודעה האחרונה ששלחה המורה להורי תלמידיה. בהודעה כתבה: "מבקשת מכולם לשמור על הבלונים – שלא יפוצצו אותם תלמידים. יגיעו אורחים בבוקר ובהמשך היום ועוד נצטרך אותם לתמונות צוות בסוף היום. וגם שלא נשכח שזה המצב החברתי, אז אנא מכם לשמור ולהעיר לתלמידים. שנה טובה ומבורכת. אוהבת אתכם". 

ההודעה ששלחה אתמול המורה שנהרגה  לצוות מורי בית הספר