תקיפה בסוריה, אמש

דובר צה"ל ברמז לתקיפה המיוחסת לישראל: פועלים להבטיח את היעדים האסטרטגיים בסדרה של פעולות

הדי זילברמן התייחס בכאן רשת ב לתקיפה בסוריה הלילה שבה נהרגו, לפי הדיווחים, 11 חיילים וכמה נפצעו • על הכרזת הרגיעה של חמאס אמר כי "ההצהרה לאור השינוי במדיניות צה"ל ועוצמת התגובות"
קלמן-ליברמן
01 בספטמבר 2020
09:29

דובר צה"ל הדי זילברמן התייחס היום (שלישי) ברמז לתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל ואמר כי "צה"ל פועל להבטיח את היעדים האסטרטגיים בעזרת סדרה של פעולות". זילברמן התייחס, בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, גם להכרזת הרגיעה של חמאס ואמר כי "ההצהרה לאור השינוי במדיניות צה"ל ועוצמת התגובות".

חמאס נלחץ מהקורונה והעדיף את השקט - בינתיים | פרשנות

זילברמן ציין כי צה"ל תקף תקף 100 מטרות - תצפית, קרקע ואמל"ח, בשילוב עם סנקציות קשות על הדייג, המעברים והסולר. לדבריו, חמאס הבין שצה"ל נחוש, וגם הקורונה והכנסת הכסף מקטר סייעו לרגיעה.

הלילה גורם צבאי סורי מסר כי שני חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה שמיוחסת לישראל בדמשק. הגורם ציין כי התקיפה כוונה לעבר מוצבים של צבא סוריה ושרוב הטילים שנורו יורטו על ידי מערכות ההגנה האוויריות לפני שהגיעו ליעדם. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי אזרחית מהכפר אל-היג'אנה, הנמצא דרומית-מזרחית לדמשק, נהרגה ובעלה נפצע בתקיפה.

מרכז המעקב הסורי המזוהה עם האופוזיציה, ויושב בבריטניה טוען כי ישנם 11 הרוגים בתקיפה. נטען כי שבעה קשורים לארגון חיזבאללה, שלושה למשטר אסד ואחד אזרח. עוד נטען כי הותקפו מחסני נשק של משטר אסד וחיזבאללה באזור אל-כיסווה ובאזור נמל התעופה של דמשק. אין שום אישור לידיעה מכל מקור אחר וגם לטענה שיש הרוגים שקשורים לחיזבאללה אין אישור מכל מקור אחר.


השתתפו בהכנת הידיעה: שמעון מיג'אן ועידו קורן