תקיפה בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

100 יעדי חמאס ב-19 לילות: כך תקף צה"ל ברצועה בסבב הנוכחי

על רקע ההבנות עם חמאס פרסם צה"ל פירוט של יעדי התקיפה שכללו בין השאר עמדות צבאיות, יעדים של הכוח הימי והאווירי של חמאס ותשתיות תת קרקעיות
כרמלה מנשה ומשה שטיינמץ
01 בספטמבר 2020
17:00

צה"ל תקף כ-100 יעדי טרור של חמאס במשך 19 לילות בסבב ההסלמה האחרון בדרום. לאחר שישראל וחמאס הגיעו אמש להבנות על רגיעה, מפרסם היום (שלישי) צה"ל את הנתונים על התקיפות שהגיעו בתגובה לשיגורי הרקטות, הפרות הסדר על הגדר ולהפרחות בלוני הנפץ והתבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל.

בין השאר תקף צה"ל יותר מ-20 עמדות צבאיות ויעדים של הכוח הימי של חמאס, 10 יעדים של מערכי האוויר הכולל רחפנים וכוחות נ"מ. עוד הותקפו תשתיות תת קרקעיות. בצה"ל אומרים כי התקיפות אלה פגעו משמעותית בתשתיות ובהתעצמות הצבאית של הארגון בעזה.

‏צה"ל עצר היום שני פלסטינים חשודים שחצו את גדר המערכת בצפון רצועת עזה לשטח ישראל כשהם חמושים בשני סכינים. לאחר תחקור במקום הם הוחזרו לשטח הרצועה.

אמש כאמור, הושגו הבנות לרגיעה בתיווך השליח הקטרי. מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר כי בתום התייעצות ביטחונית בראשות שר הביטחון בני גנץ - הוחלט על החזרת פעילות מעבר כרם שלום לשגרה, החל ממחר, לרבות כניסת דלק. כמו כן, מרחב הדיג ברצועה יוחזר ל-15 מיילים ימיים.

שר הפנים וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אריה דרעי, מתח היום ביקורת על ראש הממשלה נתיהו ועל אופן השגת ההבנות מול חמאס על רקע סוגיית השבויים והנעדרים: ״צר לי מאד שהגענו להסדרה עם החמאס, ללא החזרת השבויים והנעדרים שלנו לישראל", אמר דרעי. "זו היתה שעת כושר מצויינת וחבל מאד שהוחמצה. הומניות כלפי חמאס והענות לבקשותיו, לא הוכיחה את עצמה עד עתה״.