משהו קטן וטוב: מה שכן עובד במערכת החינוך

אפשר להתעצבן בלי סוף על משרד החינוך ועל החלטות חסרות היגיון, אז דווקא עכשיו - בואו נדבר על האנשים שעושים הכל כדי להפוך את השנה המסובכת הזאת לקצת יותר טובה
שאול אמסטרדמסקי
01 בספטמבר 2020
19:40

אני רוצה להפתיע אתכם. כן, אנחנו יכולים לדבר על זה שעוד אתמול בלילה קבינט הקורונה הפך את ההחלטה של עצמו, ובגלל זה בבוקר בין 130 ל-140 אלף ילדים קמו כשהם חשבו שהם הולכים לבית הספר, אבל בעצם לא הלכו לבית ספר. אבל אני רוצה לעשות משהו אחר.

אני רוצה שנדבר על הדברים הטובים, על הדברים שכן עובדים. כי כן, זו שנה מסובכת ומשרד החינוך עוד שובר את הראש איך לא לעשות את הדברים כמו שצריך. אבל בשטח? בשטח יש המון אנשים שממש מתאמצים בשביל שזה יעבוד. מורות, מורים, מנהלות, מנהלים, אנשים אחרים שעושים המון דברים בשכל וברגישות ובאהבה לילדים ולמקצוע בניסיון להפוך את השנה הנורא מסובכת הזאת לקצת יותר טובה.

חבר סיפר לי, למשל, שבניגוד לשנה שעברה, שהייתה קטסטרופה, השנה, שבוע לפני פתיחת הלימודים, המורה של הבת שלו שלחה הודעה לכל ההורים ואמרה: "תקשיבו, אני אעביר הדרכת זום כמה ימים לפני תחילת הלימודים, אני אראה לכם איך ייראו הלימודים בזום, אני אסביר לכם קצת על השנה, אני אדבר עם הילדים בשביל שכולם יהיו מוכנים לשנה".

חבר אחר סיפר שהוא הכניס את הבת שלו לגן, והגננת מראש צילמה בווידאו את כל הגן, את כל הפינות, את כל המשחקים ושלחה לכל ההורים. בשביל שהם יוכלו להראות לילדים לאן הם הולכים להגיע. שנה מסובכת, אז למה לא לעזור?

כמו הדוגמאות האלה, יש עוד מיליון סיפורים, אני בטוח. ומה שאני רוצה לעשות זה להזמין אתכם לכתוב לי אותם. זה יכול להיות דבר קטן, כמו שבית הספר זכר למלא סבון בשירותים, או שהם הקצו מורה שכל התפקיד שלה הבוקר היה ללוות ילדים חדשים מהשער עד לכיתות שלהם בשביל שירגישו מוגנים יותר.

אנחנו רוצים לשתף את הסיפורים האלה ולהדהד אותם, ולעזור להפוך את השנה הזאת לקצת יותר טובה.