ניילנדס על הפודיום
צילום: נועה ארנון, ישראל סטארט אפ ניישן

הישג לקבוצה הישראלית בטור דה פראנס: רוכב על הפודיום

קריסטס ניילנדס פרץ עם קבוצת הבריחה והוביל את השלב הרביעי עד לקילומטרים האחרונים • על היום המוצלח שלו זכה בתואר הרוכב התחרותי • רוגליץ' ניצח את השלב, אלאפיליפ נשאר בחולצה הצהובה
יואב בורוביץ'
01 בספטמבר 2020
22:51

יום מוצלח לישראל סטארטאפ ניישן: הרוכב הלטבי של הקבוצה הישראלית, קריסטס ניילנדס, זכה היום (שלישי) בתואר הרוכב התחרותי בשלב הרביעי של הטור דה פראנס, ועמד על הפודיום בסוף השלב. פרימוז רוגליץ' הסלובני, מקבוצת יומבו-ויזמה, זכה בשלב שהסתיים בטיפוס קשה והיה לראשון בטור השנה שמסתיים בפסגה. החולצה הצהובה נשארה אצל הצרפתי ג'וליאן אלאפיליפ שסיים במקום החמישי בקטע. דן מרטין האירי היה הרוכב הראשון מהקבוצה הישראלית שחצה את קו הסיום, במקום ה-53 הכללי. הישראלי גיא ניב סיים כ-16 דקות אחרי המוביל, במקום ה-123.


פרימוז רוגליץ' על קו הסיום, צילום: אי-פי

ניילנד וחברו לקבוצה נילס פוליט היו בקבוצת הבריחה שיצאה בשלב מוקדם שלב השלב יחד עם ארבעה רוכבים נוספים. השישה פתחו פער מהדבוקה שהגיע בשיאו ל-3:53 דקות. 19.5 קילומטר לסיום נותר ניילנדס לבד בחוד עד שנתפס על ידי הדבוקה כשבעה קילומטרים לסיום, ועל כך זכה בתואר הרוכב ההתקפי. מרגע זה ניתן האות לתחילת הקרב על המקום הראשון בפסגה בין המתמודדים הבכירים בדירוג הכללי, שהסתיים בזכייתו של רוגליץ'. פיטר סאגאן ימשיך להחזיק בחולצה הירוקה גם מחר. 


ניילנדס מוביל את המרוץ, צילום: אי-פי

ניילנדס אמר עם סיום השלב: "הלכתי על הבריחה מיד. קילומטר אפס. תיכננו את זה כי חשבנו שזו ההזדמנות לגנוב נצחון בבריחה. זה נראה מצוין כאשר גם נילס פוליט הצטרף אלי והתכנון היה שהוא יסייע לי להגיע הכי טרי להתקפת הסיום. הבעיה היתה שהיה לנו רוכב בבריחה בצמרת הדירוג הכללי ולכן הפלוטון לא ממש נתן לנו לפתוח פער גדול. הייתי מאוכזב קשות מהסיטואציה אבל לקראת העליה האחרונה אמרתי לעצמי: לעזאזל, לא באתי הנה לשחק. אני הולך על התקפה גם אם זה אבוד. לא בעז ביזבזתי כוחות כל היום בשביל להרים ידיים. תקפתי ונתתי הכל. פודיום הרוכב האגרסיבי שאתו סיימתי את היום - זה נפלא לקבוצה". 


השלב הרביעי בטור דה פראנס, צילום: אי-פי

גיא ניב הוסיף אחרי השלב הקשה: "היה יום לא קל בכלל, קצב גבוה כמעט כל היום. הרגשתי טוב, ונשארתי עם הפלטון עד הכניסה לעלייה האחרונה ושם התחלתי שחרור לפיניש. הקבוצה ביצעה בדיוק את מה שדיברנו עליו בשיחה הטקטית בבוקר. נילס וקריסטס ביחד. טוב שהיינו אגריסיבים, זו תהיה הדרך שלנו להשיג את המטרות שלנו כאן".