אילייזר מאירוב ואיסי רפאלוב הנאשמים באונס הקבוצתי
צילום: מתוך דפי הפייסבוק

"נהגו במתלוננת כחפץ": כתב אישום הוגש בפרשת האונס הקבוצתי באילת

הותר לפרסום: החשודים המרכזיים בפרשה - איסי רפאלוב ואילייזר מאירוב; חשוד נוסף - אושר שלמה • לפי החקירה, 16 חשודים השתתפו באירוע בחדר בית המלון באילת, ארבעה יואשמו באונס ושבעה בסיוע, מעשים מגונים או אי דיווח. החשוד המרכזי עדיין מכחיש
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
02 בספטמבר 2020
11:58
עודכן ב 14:54

בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר לפרסום היום (רביעי) את שמם של שני החשודים המרכזיים בפרשת האונס הקבוצתי באילת - איסי רפאלוב ואילייזר מאירוב, בני 27 מחדרה. רפאלוב מואשם בסיוע לאונס, בעבירות רבות של מעשים מגונים ופגיעה בפרטיות. מאירוב מואשם באונס בנסיבות מחמירות. חשוד שלישי בפרשה, אושר שלמה, בן 19 מהיישוב נוגה שבדרום, מואשם במעשים מגונים ואי מניעת פשע. 

מוקדם יותר הוגש כתב אישום נגד 11 החשודים בפרשה שאירעה לפני כשלושה שבועות. זאת מתוך 16 לפחות שנצפו במצלמות האבטחה במסדרון בדרך לחדר המלון. בכתב האישום נכתב כי הנאשמים "נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי". מתוך 11 הנאשמים שלושה הם בגירים ושמונה קטינים.

בכתב האישום נקבע כי: "חלק מהנאשמים נכחו בעת ביצוע מעשי האונס וסייעו לו בעצם נוכחותם, צחקו והתבוננו במתרחש, ובכך אפשרו והקלו על ביצוע מעשי האונס. אחרים התבוננו בקטינה ששכבה ערומה על המיטה וזאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני ומבלי שעשו דבר כדי לעצור את המעשים". 

התאומים בני ה-17 שמואשמים באונס טוענים: "לא נגענו בה". עורך דינם, נס בן-נתן, מסר: "זה אירוע מצער מאוד שלא היה צריך לקרות. הם טוענים שהיו שם אבל לא נגעו בה. אין שום ראיות לכך שהיו איתה במגע מיני". השניים מואשמים על סמך עדויות שקיימו עימה יחסי מין.

על פי כתב האישום ביום האונס ניסה החשוד העיקרי, איסי רפאלוב, להתחיל עם הנערה בבריכת המלון. על פי החקירה, היא דחתה אותו ואמרה שהוא מבוגר מדי עבורה. בבריכה התכנסו גם בני 17 שהגיעו בשתי קבוצות ממושבים בלכיש, בהם גם חברים, בני דודים ואחים.

הנערה שתתה אלכוהול וכמה שעות לאחר מכן הרגישה לא טוב. היא לא התאכסנה במלון ועלתה לחדר של אחד מחבריה. החשוד המרכזי הציע לה עזרה. על פי עדויות, הוא התחזה לחובש, הוביל אותה לחדר אחר שלא היה שלו, יחד עם חברו. על פי פרסומים, הוא וחברו דאגו לבודד את הנערה מחברותיה. הגבר, שהתחזה לאיש רפואה, אמר לחברתה ללכת לפיצוציה ולקנות לנערה מוצרים כדי שיעוררו אותה.

כשחברתה של הנערה שבה לחדר, היא ניסתה לסלק את הצעירים ולסגור את הדלת, אך לא הצליחה. יום לאחר מכן שלחו שני בני ה-27 הודעות לנערה, שבהן כתבו שהם מעוניינים להיפגש איתה שוב. היא לא זכרה דבר, והשניים ניסו להזכיר לה, ואף אמרו כי חלק ממה שקרה בחדר צולם. יצירת הקשר עם הנערה היא שהביאה לאיתור החשודים, אחרת ייתכן שתפיסתם הייתה בלתי אפשרית.

עו"ד שני מירן שמייצגת את הנאנסת סיפרה שמצבה הנפשי משתנה מיום ליום, תלוי בהתפתחות החקירה ובפרסומים בתקשורת. טענותיהם של המעורבים שונות, ובהן: שלא היו מעורבים באונס, שהיו במקום אחר, שראו את הנערה ערומה אך לא ראו מעשים מיניים או שסייעו לה לצאת מהמקום. אחד הנערים אמר כי ראה את חבריו אונסים אותה.

על פי החקירה, גרסתו של רפאלוב, נמצאה שקרית. בין השאר הוא טען שהגיע לחדר של חברו כי שם היו הדברים שלו, אך החדר לא היה של חברו. הוא טען שלא קיים יחסי מין, אך הראיות מראות אחרת. לדבריו, היו במקום 30 בני אדם לפחות, והוא פחד מהם בשל הכמות, אך לפי החקירה היו במקום 14 נערים בני 17.

רפאלוב ומאירוב ריצו בעבר עונשי מאסר בכלא. רפאלוב שהה 11 חודשים במאסר ומאירוב כחודש וחצי. רפאלוב הואשם בעבר בהטרדה מינית של שוטרת, הטרדה מינית של נוסעת באוטובוס, בעבירות פריצה, איומים ובמכירת סמים. מאירוב הואשם בעבירת רכוש ובמכירת סמים.