ליברמן
צילום: פלאש 90

ליברמן: "בסוף חמאס יגיע לממדים של חיזבאללה"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את הסכם הרגיעה: "חמאס הוכיח שוב שאלימות משתלמת", על ההסכם מול האמירויות: "חצה קווים אדומים - מכירת F35 וטכנולוגיות נוספות שמעולם לא היו בידי הצד השני" • השר טרופר על הגדלת סכום הכסף שנכנס לרצועה: "הסיפור הוא לא הכסף, אלא לאן הוא מגיע"
הבוקר הזה
02 בספטמבר 2020
08:08

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (רביעי) את הסכם רגיעה מול חמאס ואמר כי "יש פה הסכם כניעה לטרור, חמאס מוכיח שוב שהפעלת אלימות משתלמת". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הזהיר ליברמן כי חמאס בדרך להגיע לממדים של חיזבאללה והוסיף: "קצב ההתעצמות שם מבהיל". 

האזינו לריאיון עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לכאן רשת ב

יו"ר ישראל ביתנו ציין כי ההסכם עם איחוד האמירויות הוא חשוב, אך לדבריו המחיר שישראל שילמה היה כבד: "כל ההצהרות של שלום תמורת שלום - זו דוקטרינת שקרים. התשלום היה נסיגה מההתחייבות של נתניהו להחלת ריבונות". ליברמן הוסיף כי מחיר נוסף של ההסכם הוא מתן האפשרות לאיחוד האמירויות לרכוש מארצות הברית ציוד צבאי. "ההסכם חצה קווים אדומים - מכירת F35 וטכנולוגיות נוספות שמעולם לא היו בידי הצד השני", כך לדבריו. 

שר התרבות והספורט חילי טרופר התייחס גם כן להסכם הרגיעה מול חמאס ולביקורת על הגדלת סכום הקטע הקטרי שנכנס לרצועת עזה, מ-20 ל-30 מיליון דולרים. בריאיון לכאן רשת ב הסביר השר טרופר כי "הסיפור הוא לא סכום הכסף שנכנס לרצועה, אלא לאן הוא מגיע. כסף שנכנס ללא בקרה כנראה יגיע לדברים שפוגעים בביטחון ישראל". הוא הוסיף כי כל עוד הכסף עובר לצרכים הומניטריים, הוא תומך בכך "אין לנו עניין להרעיב את האוכלוסייה שם, יש לנו עניין לשמור על ביטחון ישראל". 

האזינו לריאיון עם השר חילי טרופר לכאן רשת ב