צומת תפוח, היום
צילום: נדב גולדשטיין, TPS

פיגוע דריסה בצומת תפוח: שוטר וחייל נפצעו קל

צה"ל: מחבל ניסה לדרוס לוחם צה"ל ושוטר, ולאחר מכן יצא מרכבו עם סכין שלופה. שוטר שהבחין בחשוד ירה בו. מחמד ג'בר חדיר שביצע את הפיגוע נפצע בינוני • שני הפצועים פונו לבית חולים בילינסון שבפתח תקווה • שר הביטחון גנץ: "לא נאפשר לטרור להרים את הראש ונילחם במפגעים ובמי ששולח אותם"
כרמל דנגור ורועי שרון
02 בספטמבר 2020
08:28
עודכן ב 16:34

חייל ושוטר נפצעו היום (רביעי) קל בפיגוע דריסה בצומת תפוח שבשומרון, ופונו לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. הדורס נורה ונפצע בינוני. מצה"ל ומהמשטרה נמסר שהמחבל ניסה לדרוס את השניים במכוניתו ופצע אותם, ולאחר מכן יצא מרכבו עם סכין שלופה. אז שוטר ירה לעברו ופצע אותו.

השוטר שנפצע ונטרל את המחבל סיפר בהמשך: "זיהיתי את הנהג יוצא מרכבו עם סכין שלופה ביד, הבנתי שמדובר בפיגוע וביצעתי ירי לעבר המחבל עד לניטרולו".

עד ראייה, עאהד רדא מחמוד מוצלח, סיפר: "שוטרים עצרו אותי בצד הדרך והתכוונו לתת לי דוח מפני שחלונות הרכב שלי הושחרו. בזמן שכתבו את הדוח הגיע רכב מאחורה, התנגש בניידת המשטרה, פגע בשוטרים שעמדו מחוץ לניידת והפיל אותם על הרצפה".

מחמוד מוצלח הוסיף כי הדורס יצא מהרכב אחרי שפגע בניידת ובוצע ירי לעברו, אך הוא אינו זוכר אם החזיק משהו בידו. לדבריו, השוטר אמר לו לעזוב את המקום ותעודת הזהות שלו והרישיון נשארו בידי השוטרים.

שר הביטחון, בני גנץ, הגיב על הפיגוע ואמר: "לא נאפשר לטרור להרים את הראש ונילחם במפגעים ובמי ששולח אותם. צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו להיות ערוכים בכל הגזרות". ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב על האירוע ואמר: "כשהממשלה נסוגה מריבונות ומגמגמת בנוגע לאחיזה בארצנו, אין פלא שהמחבלים של הרשות הפלסטינית אוזרים אומץ ויוצאים לפגע בחיילים ואזרחים. רק עמידה נחושה על זכותנו על הארץ תביא לרגיעה ולשקט".

הדורס לאחר שנורה (צילום: "אנשי הדממה")

חובש מגן דוד אדום שנכח בזירה, אביאל ממליה סיפר: "כשהגענו למקום שני הפצועים כבני 20 ו-23 התהלכו בזירה כשהם בהכרה וסובלים מחבלות קלות. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותם במצב קל להמשך טיפול בבית החולים".