גנץ ונתניהו, ארכיון

גנץ: מתקפות נתניהו נגדי - סטירה בפני האומה

שר הביטחון לכאן רשת ב: אמירת רה"מ על חשש מהדלפת ההסכם עם האמירויות - חמורה מאוד
קלמן ליברמן
02 בספטמבר 2020
09:15

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (רביעי) למתקפות של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו, ובריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמר כי "המתקפות של נתניהו נגדי הן כמו סטירה בפני האומה". על הטענות של נתניהו שלפיהן לא עדכן את גנץ ואת שר החוץ גבי אשכנזי בהסכם הנורמליזציה עם האמירויות אמר: "זו אמירה מאוד חמורה מצד רה"מ, שיודע שאני מעולם לא עשיתי מניפולציה פוליטית, מעולם לא הדלפתי. אני מבין שיקולי חשאיות, דברים נפלאים הם נסתרים מהעין ויש לקדם אותם בשקט, אבל יש עניין לבוא לשותף בכיר ולעדכן אותו, הוא לא עשה את זה וחבל שכך".

האזינו לריאיון המלא עם בני גנץ בכאן רשת ב

גנץ הוסיף ביחס למתקפות מצד נתניהו: "היינו יריבים פוליטים בבחירות, אפשר שנהיה יריבים בבחירות הבאות, באמצע יש אזרחים בתקופה קשה ולכן זה מחייב רמה אחרת של שיתוף פעולה. אני לא מסתיר דברים מנתניהו, אני אעבוד בשיתוף פעולה איתו ועם שרים מהליכוד כי אני חושב שזו הדרך לעשות זאת. אני מצפה מנתניהו לנהוג בשותפות הזו אחרת".

גנץ התייחס גם להבטחה האמריקנית שניתנה לאיחוד האמירויות שלפיה מהלך הסיפוח ירד מהפרק במסגרת ההסכמים: "כשנחסמה דרך מדינית אחת, נפתחה אחרת. כרגע הריבונות לא על הפרק למיטב הבנתי".

על העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה אמר גנץ כי "ברצועת עזה חיים מיליוני אנשים, שכשהם בבעיה - אנחנו גם בבעיה. אנחנו גם בני אדם. יש סכנת קורונה, צריך לאפשר להם להתמודד עם המחלה. אנחנו לא נפסיק להיות בני אדם בסיפור הזה. אנחנו מגיבים בצורה עוצמתית לכל דבר ועניין, ואנחנו לא נסכים לסחטנות וחמאס יבין את זה". גנץ הוסיף כי "יש מגעים בין חמאס לקטר, שהיא סוג של נותנת חסות לרצועה. אנחנו המשכנו את התקיפות והלחצים ואנחנו נחזור אליהם ביתר שאת אם האש תתחדש". 

על הסכם הרוטציה והסיכוי שיתממש אמר גנץ כי "אני רואה הרבה מאוד טריקים, יכול להיות שנתניהו יפרק את החבילה לפני, אבל אז הציבור יסתכל לו בעיניים ויגיד לו - מה זה צריך להיות. ההסכם שעשינו הוא נכון לשעה הזו וצריך לקיים אותו, לדבר אחד עם השני ולקדם קצת מרכיבי שפיות בחברה הישראלית. כל מי שיסטה מהקו הזה ויקח אותנו לבחירות הציבור יבוא איתו חשבון".