שלח ולפיד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת שלח הודיע: דורש להתמודד מול לפיד על ראשות יש עתיד

ח"כ שלח כתב בחשבון בטוויטר שלו: "יש צורך דחוף בשינוי פני המפלגה, וזה מחייב בחירות ליו"ר. אני אתמודד ואשמח אם יהיו אחרים". לפיד הגיב: נבחן את זה
יערה שפירא ומיכאל שמש
02 בספטמבר 2020
12:27
עודכן ב 13:02

חבר הכנסת עפר שלח הודיע היום (רביעי) רשמית כי הוא דורש להתמודד מול יו"ר מפלגתו יאיר לפיד על ראשות יש עתיד. שלח כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏בימים האחרונים הצגתי ללפיד את הצורך הדחוף בחידוש פניה של יש עתיד, עוד לפני הבחירות הבאות. זה חייב להתחיל מבחירות מקדימות מיידיות ופתוחות לתפקיד יו״ר המפלגה. אני אתמודד, ואשמח אם יהיו אחרים. בלי זה, לא נהיה אלטרנטיבה ולא ננצח". חבר הכנסת שלח מוצב במקום השלישי של ברשימת יש עתיד ומכהן גם כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה. לפיד הגיב: "נבחן את זה".

מיש עתיד נמסר: "עפר שלח ויאיר לפיד דיברו כמובן לפני הודעת שלח על רצונו בפריימריז ביש עתיד, כפי שהם מדברים על כל דבר כבר 30 שנה. אנחנו בוחנים את הנושא למול מוסדות המפלגה, הסיעה והשטח שלה".

ביש עתיד יש מי שחושבים שהמהלך של חבר הכנסת שלח נועד כדי שיוכל לפרוש מהמפלגה בנימוק אידאולוגי ולהקים מפלגה חדשה. שלח כמעט שלא הכין את השטח ביש עתיד או הקים לו קואליציה. חלק מחברי הכנסת קיבלו ממנו הודעות אישיות זמן קצר לפני שהוציא את הודעתו, אבל עם כמעט אף אחד מהם הוא לא דיבר לפני כן קונקרטית, פרט לדיבורים כלליים על החשיבות של פריימריז.