הלוויית מחבלים בכפר סילוואד שליד רמאללה, יהואר 201
צילום: פלאש 90

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הדרישה של גנץ שלא להחזיר גופות מחבלים

לפי החלטת הקבינט, לא יוחזרו גופות מחבלים גם אם הם אינם משויכים לחמאס. גנץ בתגובה לאישור: "אני מציע לאויבנו שיבינו ויפנימו היטב את המסר"
רועי שרון
02 בספטמבר 2020
16:31

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר היום (רביעי) את דרישתו של שר הביטחון בני גנץ שלא להחזיר גופות מחבלים, גם אם אינם משויכים לחמאס. בתגובה לאישור הקבינט, אמר גנץ: "מאז כניסתי למשרד הביטחון, הוריתי לייצר חבילת הרתעה נרחבת, שבמסגרתה הנחיתי שלא לשחרר גופות מחבלים, לחלט כספים של ארגוני טרור ולהעצים את התקיפות והתגובות לכל הפרה של השקט, בכל אחת מהגזרות.

"אי החזרת גופות מחבלים היא חלק מהמחויבות שלנו לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, וכמובן להשיב את הבנים הביתה. אני מציע לאויבנו שיבינו ויפנימו היטב את המסר".

הבוקר התייחס שר הביטחון, בריאיון לכאן רשת ב, להעברת הכסף הקטרי לרצועת עזה: "ברצועת עזה חיים מיליוני אנשים, שכשהם בבעיה - אנחנו גם בבעיה. אנחנו גם בני אדם. יש סכנת קורונה, צריך לאפשר להם להתמודד עם המחלה. אנחנו לא נפסיק להיות בני אדם בסיפור הזה. אנחנו מגיבים בצורה עוצמתית לכל דבר ועניין, ואנחנו לא נסכים לסחטנות וחמאס יבין את זה".

גנץ הוסיף כי "יש מגעים בין חמאס לקטר, שהיא סוג של נותנת חסות לרצועה. אנחנו המשכנו את התקיפות והלחצים ואנחנו נחזור אליהם ביתר שאת אם האש תתחדש". 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי. משלכת נתניהו נמסר בנוגע לשיחה כי "ראש הממשלה הודה לנשיא א-סיסי על סיועה של מצרים בקידום היציבות באיזור, בייחוד בעזה, וביקש להמשיך ולסייע להשבת שבויינו ונעדרינו. המנהיגים דנו באתגרים האזוריים, בחיזוק היחסים ובשיתוף הפעולה במגוון תחומים".