מטוס אל על

רגב נגד מוזס: למה שרת התחבורה הציבה אולטימטום לחברת אל על?

אל על נמצאת על סף תהום אבל בעלת השליטה תמי מוזס רוצה להמשיך ליהנות מכל העולמות. שאול אמסטרדמסקי ראה את האולטימטום שהציבה מירי רגב, ויש לו רק דבר אחד להגיד: כפיים
שאול אמסטרדמסקי
02 בספטמבר 2020
19:30

תראו, זה קצת עולה לי בבריאות אבל אני מסכים עם מירי רגב. השרה רגב נתנה אולטימטום לדירקטוריון אל על: או שתוך 48 שעות הם הולכים לבורסה, מוכרים מניות ומגייסים כסף, או שהם שמים את המפתחות על השולחן ואל על הולכת לכונס נכסים. ומי שיקנה אותה, יקנה אותה.

עכשיו בואו נסביר את זה שנייה. עוד לפני הקורונה אל על הייתה חברה בסיכון גבוה. הנהלת החברה, תחת בעלת השליטה הנוכחית תמי מוזס, אחותו של נוני מוזס, דחפה את החברה עד הקצה. היא לקחה התחייבויות של מיליארדים, ובמקביל חילקה דיבידנדים ולא באמת הייתה מסוגלת להחזיר את זה מהשוטף אם יקרה משבר כלשהו. ואז קרה משבר כלשהו. הקורונה.

החברה פשוט הגיעה למצב של על סף חדלות פירעון. היא על סף פשיטת רגל. יש לה חובות של יותר ממיליארד שקל רק לאנשים שמחזיקים כרטיסי טיסה לטיסות שאף פעם לא יצאו לפועל, והיא לא מסוגלת לשלם את זה. מה עושים?

אני אקצר לכם את הפרקים הקודמים. מה שהוחלט הוא שהמדינה תיתן ערבות לחברה להלוואה שהיא תיקח - הלוואה של 250 מיליון דולר. זה לא יספיק לה. היא תלך גם לבורסה והיא תמכור מניות בשאיפה לגייס 150 מיליון דולר נוספים. מה שהיא לא תצליח לגייס המדינה תשלים לה, ואז יהיו לה ביחד 400 מיליון דולר, שאיתם היא לפחות תוכל להחזיר את הכסף לבעלי הכרטיסים ולהמשיך קדימה.

העניין הוא שאם זה יקרה, בעלת השליטה תמי מוזס, שמחזיקה ב-38% מאל על, עלולה לאבד את השליטה. ומוזס לא רוצה לאבד את אל על. מצד שני, היא גם לא רוצה להזרים את כל הכסף שדרוש לחברה בשביל להינצל. אז בשבועות האחרונים היא מפעילה לחצים ומנסה להביא כל מיני קונים, ומתנגדת לקונים אחרים

אבל הגענו לקצה, הגענו לדד-ליין. ההנפקה הייתה אמורה להיות לפני כמה ימים. ועכשיו באה מירי רגב ואומרת לתמי מוזס: גברתי, או שתביאי כסף או שתאבדי את החברה.

וואלה, אם הגענו למצב ששרת התחבורה מסוגלת לעמוד בלחצים הכבדים שתמי מוזס מפעילה - אז אולי יצא משהו טוב מהקורונה.