אומן
צילום מסך

כוננות מוגברת באומן: 500 שוטרים נפרסו בעיר

בימים האחרונים התרחשו בעיר כמה עימותים בין תושבים לבין חסידי ברסלב
מערכת כאן חדשות
02 בספטמבר 2020
19:43

כוננות מוגברת באומן:  המשטרה האוקראינית הודיעה היום (רביעי) כי 500 שוטרים נפרסו ברחבי העיר על מנת למנוע תקריות בין התושבים המקומיים לבין חסידי ברסלב שהגיעו לחגוג את ראש השנה.

בשבוע האחרון אירעו כמה אירועים אלימים בין הצדדים כשבין היתר חסידים שהגיעו לעיר התקבלו בקללות ובקריאות "החוצה". בתחילת השבוע הותקף בחנות בעיר החסיד ונגרם נזק לפניו. המשטרה המקומית חוקרת את הפרשה ופתחה תיק פלילי בגין "חוליגניות".

בהודעה רשמית של מפקד משטרת אומן נאמר: "אנו מוכנים להבטיח את הסדר הציבורי, יש לנו את כל האמצעים הטכנולוגיים לכך. מה שחשוב  הוא שכל הצדדים יגלו איפוק ויאפשרו את קיום חגיגות ראש השנה תוך מגבלות הקורונה".  

בתוך כך, צוות שגרירות ישראל באוקראינה בראשות השגריר יואל ליאון ביקר היום באומן. במהלך הביקור התקיימו פגישות מושל המחוז, ראשי העיר, נציגי המשטרה, בתי החולים וארגוני החירום באומן. כמו כן, התקיימה פגישה עם ראשי חסידות ברסלב בעיר.

השגריר יואל ליאון אמר בתום הביקור: "אנו רואים חשיבות בקיום מפגש עם השלטונות בעיר אומן, על מנת לתאם את הפעילות של כלל הגופים בעיר. ביקשתי מהרשויות בעיר לטפל בנחישות  באירועי האנטישמיות ולמצות את הדין עם התוקפים של משה טנזר".

תגיות:
אומן