יאיר לפיד ועפר שלח במליאת הכנסת
צילום: פלאש 90

עפר שלח במתקפה על לפיד: "יש עתיד לא רשומה על שמו בטאבו"

בריאיון בחדשות הערב בכאן 11 אמר שלח כי המפלגה צריכה להשתנות ודרושים לה פריימריז פתוחים. הוא הכריז כי הוא מתכוון לנצח בבחירות הפנימיות ולהוביל את מפלגתו לניצחון בבחירות הכלליות הבאות
חדשות הערב
02 בספטמבר 2020
20:51

לאחר שהודיע היום (רביעי) רשמית כי הוא דורש להתמודד על ראשות יש עתיד, חבר הכנסת עפר שלח, אומר הערב כי המפלגה זקוקה לדרך חדשה ולמנהיג חדש. בריאיון בחדשות הערב בכאן 11 אמר שלח כי יש עתיד לא רשומה בטאבו על שמו של יאיר לפיד. לדברי שלח, המפלגה צריכה להשתנות ודרושים לה פריימריז פתוחים. שלח הכריז כי הוא מתכוון לנצח בבחירות הפנימיות האלה ולהוביל את מפלגתו לניצחון בבחירות הכלליות הבאות.

שלח כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "‏בימים האחרונים הצגתי ללפיד את הצורך הדחוף בחידוש פניה של יש עתיד, עוד לפני הבחירות הבאות. זה חייב להתחיל מבחירות מקדימות מיידיות ופתוחות לתפקיד יו״ר המפלגה. אני אתמודד, ואשמח אם יהיו אחרים. בלי זה, לא נהיה אלטרנטיבה ולא ננצח". לפיד הגיב: "נבחן את זה".

מיש עתיד נמסר: "עפר שלח ויאיר לפיד דיברו כמובן לפני הודעת שלח על רצונו בפריימריז ביש עתיד, כפי שהם מדברים על כל דבר כבר 30 שנה. אנחנו בוחנים את הנושא למול מוסדות המפלגה, הסיעה והשטח שלה".

ביש עתיד יש מי שחושבים שהמהלך של חבר הכנסת שלח נועד כדי שיוכל לפרוש מהמפלגה בנימוק אידאולוגי ולהקים מפלגה חדשה. שלח כמעט שלא הכין את השטח ביש עתיד או הקים לו קואליציה. חלק מחברי הכנסת קיבלו ממנו הודעות אישיות זמן קצר לפני שהוציא את הודעתו, אבל עם כמעט אף אחד מהם הוא לא דיבר לפני כן קונקרטית, פרט לדיבורים כלליים על החשיבות של פריימריז.