תקיפה בסוריה

גורם צבאי סורי: חיל האוויר הישראלי תקף בחומס

התקיפה התרחשה ככל הנראה בשדה התעופה T4 הנמצא מזרחית לעיר
רועי קייס ומשה ברקוביץ'
02 בספטמבר 2020
23:07

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה הערב (רביעי) כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו נגד יעדים עוינים בפרבר המזרחי של העיר חומס. לדברי גורם צבאי סורי מטוסי חיל האוויר הישראלי שיגרו טילים לעבר שדה התעופה T4. לפי ההודעה, התקיפה בוצעה מאזור הבסיס א-תנף, הבסיס האמריקני בגבול סוריה-עיראק. בעקבות זאת הופעלו לדבריו מערכות הנ"מ ונגרם נזק בלבד.

בלילה שבין ראשון לשני, גורם צבאי סורי מסר כי שני חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה שמיוחסת לישראל בדמשק. הגורם ציין כי התקיפה כוונה לעבר מוצבים של צבא סוריה ושרוב הטילים שנורו יורטו על ידי מערכות ההגנה האוויריות לפני שהגיעו ליעדם. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי אזרחית מהכפר אל-היג'אנה, הנמצא דרומית-מזרחית לדמשק, נהרגה ובעלה נפצע בתקיפה.

מרכז המעקב הסורי המזוהה עם האופוזיציה, ויושב בבריטניה טוען כי ישנם 11 הרוגים בתקיפה. נטען כי שבעה קשורים לארגון חיזבאללה, שלושה למשטר אסד ואחד אזרח. עוד נטען כי הותקפו מחסני נשק של משטר אסד וחיזבאללה באזור אל-כיסווה ובאזור נמל התעופה של דמשק. אין שום אישור לידיעה מכל מקור אחר וגם לטענה שיש הרוגים שקשורים לחיזבאללה אין אישור מכל מקור אחר.

כמו כן, דובר צה"ל הדי זילברמן התייחס רתמול ברמיזה לתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל ואמר כי "צה"ל פועל להבטיח את היעדים האסטרטגיים בעזרת סדרה של פעולות". זילברמן התייחס, בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, גם להכרזת הרגיעה של חמאס ואמר כי "ההצהרה לאור השינוי במדיניות צה"ל ועוצמת התגובות".