צילום מסך
הרב נתנאל שריקי

הרב נתנאל שריקי שנחשד בעבירות מין שוחרר ממעצר

הרב חשוד בביצוע מעשים מגונים בשתי נשים שבאו לקבל ממנו יעוץ. על שריקי נאסר להיפגש עם נשים לבדו או ליצור קשר עם המעורבים בפרשה
אסף פוזיילוב
03 בספטמבר 2020
12:28

הרב נתנאל שריקי, החשוד בביצוע מעשים מגונים בנשים, שוחרר היום (חמישי) ממעצר בתנאים מגבילים. זאת לאחר שאתמול בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו בשלושה ימים. בדיון  שהתקיים בעניינו של הרב שריקי מנתיבות אתמול, אמר נציג המשטרה שעלה נגדו חשד גם להטרדה מינית. הרב חשוד בביצוע מעשים מגונים בשתי נשים שביקשו את עצתו, ועומת איתן אתמול.

בית המשפט קבע שהרב יחזור לביתו וייפגש עם נשים רק בנוכחות של אדם נוסף. עוד נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. עוזרו של שריקי, שנאשם בשיבוש חקירה, שוחרר גם כן בתנאים מגבילים. 

בית המשפט קבע בדיון אתמול כי קיים חשד סביר נגד הרב. "יצויין כי המעשים המיוחסים לחשוד כפי שעולה מהודעות המתלוננות נעשו בעת שהן פנו אליו כדי להתייעץ עמו ולקבל ברכה. בשים לב לעבירות המיוחסות לו קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה". 

סניגורו של הרב, עורך הדין ציון אמיר, ביקש לאסור את פרסום שמו ולקיים את הדיון בדלתיים סגורות, שכן עלול להיגרם לו, למשפחתו ומעמדו בקהילה נזק. נציג המשטרה ביקש להתיר לפרסם את שמו של הרב ואמר כי "בשלב זה מהתיק עולה, כי היו מקרים נוספים והפרסום יכול להביא מתלוננות נוספות שחששו להתלונן, על מנת להגיע לכמה שיותר קורבנות שחוו פגיעה מינית".