רחוב בפתח תקווה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אישום: הראשון פרש מזרן בחניון ואנס, השני שילם והצטרף

לפי כתב האישום, שני גברים שלא הכירו קודם לכן ראו אישה שיכורה על ספסל בפתח תקווה. אחד מהם, שוהה בלתי חוקי מהגדה המערבית, גרר אותה לחניון ואנס אותה, ואף גבה תשלום מהגבר השני כדי שזה יאנוס אותה גם כן
צח שפיצן
03 בספטמבר 2020
14:30
עודכן ב 15:57

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד איאד עבדאללה, שוהה בלתי חוקי בן 41, ונגד וטה איילה, בן 30, בגין אונס וביצוע מעשה סדום באישה שיכורה שישבה על ספסל ברחוב בפתח תקווה בחודש שעבר. בבקשת המעצר של השניים נכתב כי "מדובר במעשי אינוס קשים במיוחד של שני גברים זרים, שראו את מצב שכרותה של המתלוננת והיותה 'טרף קל' והחליטו לבצע בה את זממם, תוך ניצול מצבה וזאת לצורך סיפוק יצריהם האפלים והתעלמות מוחלטת ממצוקתה הגדולה".

לפי כתב האישום, עבדאללה מצא את האישה על הספסל והשניים הלכו יחד לסמטה, כשהנאשם השני, איילה, בעקבותיהם. שם ביצע בה עבדאללה מעשים מגונים עד שהיא הצליחה להשתחרר מלפיתתו וללכת. הוא הלך אחריה לחניון בעיר ואז "פרש מזרן שהיה במקום, הפיל אותה עליו, אנס אותה וביצע בה מעשי סדום, תוך כדי שהיא מעורפלת חושים".

בשלב זה הגיע איילה לחניון ושילם סכום כסף לעבדאללה - שנתן לו בתמורה לאנוס גם הוא את האישה. עבדאללה השאיר את השניים לבד - וכשחזר ביצע בה שוב מעשים מגונים. שכנה ששמעה את זעקות הכאב שלה הזעיקה למקום את המשטרה.

"מצב השכרות פגע באופן משמעותי ביכולתה לתפקד ולהבין את מעשיה ומנע ממנה להביע הסכמה חופשית או להתנגד", נכתב בכתב האישום. עוד נכתב כי "דבר לא הרתיע אותם מלבצע את זממם במתלוננת, אפילו לא היותם נמצאים ברחוב בעיר מרכזית, בשעת לילה שאינה מאוחרת, ובקרבתם של בתי מגורים". עבדאללה מואשם גם בביצוע מעשים מגונים, הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות וכניסה לישראל שלא כדין.