איך הופכים את שנת הלימודים הכי מסובכת לשנה טובה?

מה עושים כדי שהיום הראשון בכיתה יהיה קצת פחות מפחיד, ואיך גורמים לתלמידים ללמוד במקום לג'נגל בין זום לזום • המורות והמורים שהחליטו לצאת מהקופסה ולגרום לשנה הזו להצליח, למרות הכל
שאול אמסטרדמסקי, דעה
03 בספטמבר 2020
22:18

ביום הראשון של פתיחת שנת הלימודים, ביקשתי מכם שתשתפו איתנו את הסיפורים הטובים על אנשים שהתאמצו להפוך את השנה הזאת לקצת יותר טובה על אף האתגרים שלה. קיבלנו הרבה סיפורים, שמצביעים על כוונה אמיתית להמתיק לתלמידים את המציאות המבולבלת.

חן, למשל, סיפרה שהבן שלה הלך השנה בפעם הראשונה לחטיבה ובשבועיים שקדמו ללימודים המורה הקפידה לקיים מפגשי זום יומיים עם התלמידים כדי לדבר, להכיר ולצחוק. כך, כשהם הגיעו לבית הספר ביום הראשון, הם כבר הכירו קצת אחד את השני.

טל סיפרה שבבית הספר לב הפרדס בקדימה צורן החליטו לנצל מרחב של גינות ירק מחוץ למבנה בית הספר, וכך הילדים לומדים בין הירקות באוויר הפתוח, שיהיה להם קצת יותר נעים. היה גם את רועי שסיפר על אחותו, מחנכת בבית ספר יסודי, שהחליטה שאת היום החופשי שלה היא תקדיש למפגשים אישיים בזום עם התלמידים - לא באמת לימודים של ממש, אלא לשמוע איך הולך להם ולעקוב אחר ההתקדמות שלהם.

כל אלה נותנים לילדים תחושה שמישהו מסתכל עליהם ונותן להם מסגרת. המשותף לכל הסיפורים, אני חושב, זה הגורם האנושי - בסוף, אם השנה הזאת תעבוד, זה יהיה בגלל שיש שם מורות ומורים מאוד יצירתיים שהבינו שהם בחזית. אם הם מצליחים להיות יצירתיים ולכופף את השנה הזאת כך שהיא תהיה איכשהו טובה, השנה הזאת תהיה טובה לתלמידים. כמה חבל שהפוליטיקאים שלנו מקלקלים את זה, ועכשיו אולי כולנו נלך לסגר.