אבו מאזן
צילום: פלאש 90

אבו מאזן לראשי הפלגים הפלסטינים: אם אתם חכמים רדו לעם ובצעו איתו אינתיפאדה

בישיבת ראשי הפלגים הפלסטינים בה השתתפו מלבד אבו מאזן גם ראשי חמאס והג'יהאד האסלאמי, עודד יו"ר הרשות את המנהיגים להשתתף ב"התנגדות העממית"
נורית יוחנן וגיא מעיין
03 בספטמבר 2020
22:46

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התבטא באופן חריג הערב (חמישי) וקרא למנהיגי הפלגים הפלסטינים "לרדת לעם ולבצע איתו התנגדות עממית ואינתיפאדה עממית". את הדברים אמר בסוף ישיבת מנהיגי הארגונים הפלסטינים בה השתתפו גם ראשי החמאס והג'יהאד האסלאמי. מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, קרא בישיבה להקים תוכנית מדינית מוסכמת על כלל הפלגים הפלסטינים באמצעות ועדות משותפות וכן לאפשר את הצטרפות חמאס לאש"ף.

אבו מאזן אמר בכינוס כי הוא קורא להנהגה פלסטינית משותפת שתארגן את "ההתנגדות העממית הבלתי אלימה" וכי בקרוב תתכנס המועצה המרכזית של אש"ף בהשתתפות כל הפלגים הפלסטיניים. ואמר כי בכינוס הליגה הערבית ידרשו ממדינות ערב לאשר כי הם תומכים ביוזמה הערבית שמאפשרת נורמליזציה עם ישראל רק לאחר משא ומתן בין ישראל לפלסטינים. 

הישיבה התקיימה על רקע הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות, שבקע סדק בחומת ההתנגדות הפלסטינית בהכרה בישראל. "אף אחד לא ידבר בשמנו, אף אחד ולעולם לא ניתן למישהו לשאת ולתת בשמנו כפי שהיה בעבר. אם מישהו בא ואומר לי - אנחנו עצרנו את הסיפוח, לא, אנחנו עצרנו אותו!", אמר.

אבו מאזן תקף את מדינות ערב על כך שאינן מעניקות סיוע לפלסטינים: "הלכנו לקצוות תבל כדי לבקש גרוש אבל לא קיבלנו". כמו כן, אמר כי הם מוכנים לכינוס ועידה בינלאומית שתדון בפתרון הסכסוך אך לא יקבלו את האמריקנים כמתווך יחידי.