ליונל מסי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

רשמית: מסי הודיע שהוא נשאר בברצלונה

השחקן כתב: "רציתי לעזוב, הנהלת המועדון בראשות ברתומאו היא אסון". כלי תקשורת בארנטינה דיווח שמסי החליט שלא לקחת את "המועדון של החיים שלו" למשפט. שבוע שעבר שיגר מכתב לראשי הקבוצה בו הודיע על כוונתו לעזוב את המועדון
איתמר מרגלית
04 בספטמבר 2020
16:52
עודכן ב 19:09

שחקן הכדורגל ליונל מסי הודיע הערב (שישי) כי יישאר בקבוצת הכדורגל של ברצלונה. בהודעה שפרסם ברשתות כתב: "לא הייתי שמח ורציתי לעזוב. לא אפשרו לי לעשות את זה בשום דרך ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס למאבקים משפטיים, הנהלת המועדון בראשות ברתומאו היא אסון".

דבריו על מסי מגיעים ברקע בצבעת אי-אמון בהנהלת קבוצת הכדורגל של ברצלונה שמתקיימת בימים אלה. עוד סיפר השחקן: "הייתה עוד דרך לעזוב והיא ללכת לבית המשפט, אבל בחיים לא הייתי הולך למשפט נגד בארסה כי זה המועדון שאני אוהב. ברצלונה נתנה לי הכול ואני נתתי לה את הכל. לא חשבתי לרגע ללכת לבית המשפט".

מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת בארגנטינה שמסי החליט שלא לקחת את "המועדון של החיים שלו" למשפט. עוד נמסר כי השחקן צפוי לקבל החלטה בנושא בסוף עונת 2020/21.

בשבוע שעבר שיגר מסי מכתב לראשי ברצלונה בו הודיע כי הוא מנצל את סעיף היציאה מהחוזה שלו ועוזב את המועדון. הנהלת המועדון התכנסה לישיבת חירום. מסי מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות בברצלונה וסעיף השחרור שלו עומד על סכום של כ-700 מיליון יורו.

אביו של השחקן שלח מכתב להנהלת ה"לה ליגה", ודחה את טענתם לפיה יש לשלם את סעיף השחרור כדי שהוא יוכל לעזוב את ברצלונה למועדון אחר. במכתב שפורסם ברשתות החברתיות טען אביו האב שסעיף זה אינו תקף, וכי בנו יכול לעבור בהעברה חופשית, ללא תשלום מיוחד עבור סעיף השחרור.

מסי בן ה-33 משחק בקבוצה הבוגרת של ברצלונה מאז שנת 2004 והוא נחשב לאחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל העולמי. הוא זכה ב-10 אליפויות ספרד במדי ברצלונה וארבע פעמים הוביל את המועדון לזכייה בליגת האלופות.

המועמדת הבכירה לקלוט אותו היא מנצ'סטר סיטי, הן בשל היכולות הכלכליות שלה והן בשל העובדה שמאמן אותה פפ גווארדיולה שהדריך את מסי בברצלונה. גם מנצ'סטר יונייטד עשויה לפעול לצירופו.