-
צילום: משה שי, פלאש 90

האוצר לאל על: הנפיקו את מניות החברה עוד השבוע

מנכ"לית המשרד פנתה לדירקטריון: על החברה לגייס 150 מיליון דולר תוך שבוע. מתוכם, המדינה מתחייבת לרכוש מיידית כ-75 מיליון דולרים, אם אף רוכש אחר לא ירכוש את המניות. בהנהלת החברה טוענים: המדינה חזרה בה מהתחייבות קודמת לרכוש את מלוא המניות
שאול אמסטרדמסקי
04 בספטמבר 2020
22:38

מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר-אייל דורשת היום (שישי) מדירקטוריון חברת אל על: בצעו את הנפקת המניות של החברה בתוך שבוע. במכתב לחברי הדריקטוריון כותבת טרנר-אייל שעל החברה לגייס בבורסה בתוך שבוע 150 מיליון דולרים. מתוכם, המדינה מתחייבת לרכוש מיידית כ-75 מיליון דולרים, אם אף רוכש אחר לא ירכוש את המניות.

הנהלת החברה טענה השבוע כי בכך המדינה חזרה בה מהתחייבות קודמת לרכוש את מלוא המניות אם לא יהיה להן קונה. במכתבה מבהירה המנכ"לית כי המדינה תשקיע 75 מיליון דולר נוספים עבור אופציות של החברה, ובכך תעמוד בהתחייבותה. על פי המכתב, משרד האוצר מתכוון להביא החלטת ממשלה בעניין בתחילת השבוע הבא.

מאחורי המכתב מסתתר קרב אדיר בין הנהלת החברה, ובעיקר בין בעלת השליטה בחברה - תמי מוזס-בורוביץ', לבין משרד האוצר. בחברה היו מעוניינים לדחות את ההנפקה עד למועד לא ידוע, ובינתיים לקחת הלוואה בערבות מדינה. ואולם במשרד האוצר מתעקשים כי החברה קודם כל תנפיק מניות ותגייס הון. הנפקת מניות פירושה שמוזס-בורוביץ' תאבד ככל הנראה את השליטה בחברה, אלא אם רשות החברות תאשר את אחד מהרוכשים הפוטנציאליים לחברה, שמעוניינים להפוך לשותפים של מוזס-בורוביץ.