ליונל מסי
צילום: אי-פי

מסי: "רציתי לעזוב בגלל שרציתי לשמוח בשנים האחרונות שלי בכדורגל"

כוכב ברצלונה אמנם הודיע כי הוא נשאר במועדון, אך בריאיון לאתר "גול" הוא אינו מכחיש שההחלטה נכפתה עליו: "לא הייתי שמח ורציתי לעזוב. לא אפשרו לי לעשות את זה בשום דרך ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס למאבקים משפטיים"
מערכת כאן חדשות
05 בספטמבר 2020
00:44

סאגת ליונל מסי, שהעסיקה את חובבי הכדורגל לאחר שכוכב העל הודיע כי הוא מעוניין לעזוב את ברצלונה הסתיימה אתמול (שישי) באופן זמני, אך כלל לא סופי. כדורגלן העל הודיע בריאיון לאתר "גול" כי הוא יישאר בקבוצה בעונה הקרובה, אך סיפר כי אינו עושה זאת בחפץ לב.

"לא הייתי שמח ורציתי לעזוב. לא אפשרו לי לעשות את זה בשום דרך ואני אשאר במועדון כדי לא להיכנס למאבקים משפטיים. הנהלת המועדון בראשות ברתומאו היא אסון", אמר בריאיון. מסי סיפר "חשבתי והייתי משוכנע שאני חופשי לעזוב", אך סעיף בחוזהו אפשר להנהלת המועדון לדרוש סכום עתק של 700 מיליון אירו תמורת שחרורו, ולכן הוא ויתר על המעבר, לפחות עד תום חוזהו.

"תמיד אמרתי שאני חולם להישאר כאן. בגלל זה רציתי פרויקט מנצח במטרה להמשיך להאדיר את המורשת של ברצלונה. אבל האמת היא שאין פרויקט במועדון הזה. זה לא קיים פה כבר הרבה זמן. הם רק מאלתרים וסותמים חורים כשדברים רעים קורים כל הזמן".

"אמרתי לנשיא ולמועדון שאני רוצה לעזוב במשך כל השנה הזאת, כל השנה. האמנתי שזה הזמן לסיים. סבלתי הרבה זמן. זו הייתה שנה מאוד קשה, סבלתי באימונים, במשחקים ובחדר ההלבשה. הכל הפך לקשה מאוד בשבילי ורציתי לחפש שאיפות חדשות. רציתי לעזוב בגלל שרציתי לשמוח בשנים האחרונות שלי בכדורגל. בשנה האחרונה לא ראיתי שמחה בתוך המועדון".

לפני שבועיים שלח מסי מכתב לראשי ברצלונה בו הודיע על כוונתו לעזוב את הקבוצה. למרות שההישארות נכפתה עליו, הבהיר השחקן כי ימשיך להשקיע את כולו לטובת הצלחת הקבוצה."אני אמשיך לשחק בצורה שאני משחק תמיד. הגישה שלי לא תשתנה. המקצועיות שלי לא תשתנה כי רציתי לעזוב. אתן את הכל, תמיד.

"המכתב היה דרך להודיע למועדון לגבי הכוונות שלי. אני רוצה למלא אתגרים חדשים ולהגשים חלומות אחרים. כבר שנה שאני אומר לנשיא שאני מעוניין לחפש כיוון חדש בקריירה. לא רציתי לעשות בלגאן, זה היה בשביל לעשות זאת בצורה רשמית, בגלל שקיבלתי החלטה".

למרות הבשורה המשמחת לאוהדי ברצלונה שבהישארותו של מסי, הריאיון איתו מעורר דאגה רבה. הכוכב מספר כי התנהלות המועדון רחוקה מלעמוד בסטנדרטים המצופים ממועדון על. "אני רוצה להתחרות ברמה הגבוהה ביותר, לזכות בתארים, להתחרות בליגת האלופות. אפשר לנצח ולהפסיד באירופה, כי זה קשה מאוד, אבל צריך להיות תחרותיים.

"לפחות להתחרות על זה ולא לתת לנו ליפול בצורה כזאת ברומא, אנפילד וליסבון. אסור לזה לחזור על עצמו. זה הדבר היחיד שאני רוצה. כל זה הוביל אותי לחשוב על ההחלטה שרציתי לקיים".

בשבוע שעבר הודיעו בברצלונה על מינוי מאמן חדש לקבוצה – רונאלד קומאן ההולנדי, שגם שיחק בברצלונה בתחילת שנות ה-90. המינוי אמנם זכה למחמאות, אך מסי כנראה משוכנע כי דרושה יותר מהחלפת מאמן על מנת להחזיר את המועדון למסלול. "אני לא יודע מה יקרה. יש מאמן חדש ורעיונות חדשים. זה טוב, אבל צריך לראות איך הקבוצה תגיב ואם נוכל להתחרות היטב".