אריאל צפריר
פייסבוק

המוות במסיבת הטבע בדרום - מפקד המחוז הורה לבדוק את התנהלות השוטרים

אריאל צפריר, בן 19 מברקן, הוא הצעיר שהתמוטט ומת במסיבה סמוך לקריית גת • אמו ענת צפריר לכאן חדשות: "הוא מת סתם, אסור שיהיו מסיבות כאלה" • מחקירת העצורים עולה כי כבר ב-06:30 צפריר חש ברע אך איש לא קרא לסיוע רפואי
אסף פוזיילוב וכרמל דנגור
05 בספטמבר 2020
09:55
עודכן ב 17:25

אריאל יואב צפריר, בן 19 מברקן, הוא הצעיר שמת אתמול לאחר שהתמוטט במסיבת טבע. מפקד המחוז הורה היום (שבת) לבדוק את התנהלות השוטרים שלא הגיעו לפזר את המסיבה. זאת לאחר ששני אנשים שונים התקשרו להודיע למשטרה על המסיבה עוד לפני השעה 09:00. מחקירת העצורים עולה כי כבר ב-06:30 צפריר חש ברע ומצבו הידרדר. איש מחבריו או מהמארגנים לא התקשרו לקבל סיוע רפואי והעבירו אותו למנוחה במכונית. המשטרה הגיעה למקום רק בשעה 13:30 - לאחר דיווח מד"א.

הערב יובאו ארבעה חשודים באירוע להארכת מעצר. הם חשודים בהמתה בכוונה או באדישות, שיבוש הליכי חקירה, ניהול עסק ללא רישיון, סניגורו של אחד מהם מנגד מתכוון להתלונן במח"ש נגד התנהלות המשטרה וטוען לרשלנות מצידה.

האזינו לריאיון עם האם ענת צפריר בכאן רשת ב 

בראיון לליאת רגב בכאן רשת ב אמרה ענת צפריר, אמו של אריאל: "הוא כתב לי ב-03:30 אמא הכול בסדר. כשהם יצאו הוא לקח אבטיח, לקח גרעינים, הם הלכו לרקוד בטבע. הוא ילד מקסים וחזק, מה קרה שם? אח שלו אומר שהם רקדו ונהנו. אני לא ידעתי שהוא מת, אף אחד לא עדכן אותנו. אני הבנתי את זה מהחדשות. הוא מת סתם. הם שמו אותו במקפיא, אני חיבקתי ונישקתי אותו קר, אסור שיהיו מסיבות כאלה, אסור שיקרה אסון כזה. מהמשטרה הגיעו בערב ואמרו שהם בודקים אם זו היתה המתה או מוות טבעי, ביקשו אישור לבצע נתיחה לאחר המוות".

עוד אמרה צפריר: "אם המשטרה הייתה נענית לקריאות שקיבלה להגיע למסיבה - היה אפשר להציל את הילד שלי. אריאל היה ילד אחראי, הוא לא נגע בסמים. אחיו, עידו, היה איתו במסיבה עד 11 בבוקר. אני לא יודעת מה קרה בין 11 ל-12 וחצי, כשהוא התמוטט. אף אחד לא מספר לי כלום. אחד החברים שהיו איתו אמר שהוא חושב ששמו לו משהו בכוס. הוא היה בסדר גמור ותוך כמה דקות התמוטט".

מארגן המסיבה הכחיש את החשד נגדו - גרימת מוות ברשלנות. סניגורו, עורך הדין עדי כרמלי: "אם המשטרה מבקשת להוכיח רשלנות, אנחנו נדרוש שיבדקו כל הפעולות שנעשו קודם לאירוע המוות, כולל התנהלות המשטרה לטיפול באירוע. מדובר באירוע טרגי ומצער אך אינו קשור לרשלנות של הלקוח שלי".


אמו של צפריר אמרה לכאן חדשות כי במשפחה חושבים שלבנה הוכנסו סמים לכוס המשקה, וזה מה שהביא למותו בחום הכבד. האם, ענת, ספדה לבנה הבוקר בפייסבוק: "יום אחד אתה חושב שאתה קם ליום מקסים ושגרתי אבל מישהו שם למעלה מחליט אחרת, אוי אלוהים אוי, איך לקחת לנו את האוצר היקר מכל. הלכת למסיבה שממנה לא חזרת. הכאב גדול מנשוא החור הזה בלב שאין מה שימלא אותו, אני כבר מתגעגעת אלייך".

אמש נקבע מותו של צפריר, שנפגע אנוש מוקדם יותר ממכת חום סמוך לשמורת חורבת פורה שמדרום לקריית גת. לפי החשד, המקרה התרחש במסיבה שנערכה במקום. שמונה צעירים, ביניהם שלושה שפינו אותו ברכבם לאמבולנס, עוכבו לחקירה. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה ופינה אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא במצב קריטי. 

פרמדיק מגן דוד אדום ג'וש ויינשטיין סיפר: "כשהגענו לחניון הובילו אותנו לרכב פרטי. הצעיר שכב במושב האחורי כשהוא מחוסר הכרה וחם מאוד למגע. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו נוזלים, הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית חולים". 

בתחקור הראשוני של האירוע התברר כי סמוך לשעה 09:00 בבוקר התקבל דיווח במשטרה מאזרח שמתגורר בקיבוץ רוחמה, על כך שבאזור מתקיימת מסיבת טבע והוא שומע רעשים. כוחות משטרה שהגיעו לאזור ביצעו סריקות אך לא הצליחו לאתר את מיקום המסיבה. 

לפני שלוש שנים מתה בנסיבות דומות החיילת טוהר דוד, בת 19 מבאר יעקב, במסיבת באזור הדרום. משפטם של מארגני המסיבה עדיין מתנהל. השלושה מואשמים כי אחרי שהחיילת החלה לפרכס כתוצאה מנטילת סמים ומזג האוויר הלוהט במהלך המסיבה, לא פינו אותה במשך יותר מארבע שעות ומנעו את פינוייה לצורך קבלת טיפול רפואי.