מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי

מנכ"ל משרד הבריאות: הקבינט ידון מחר בסגר ב-9 ערים אדומות, ההגבלות יימשכו בשלב הראשון שבוע

פרופ' חזי לוי: אני מודאג מאוד – בתי החולים החולים מתמלאים בחולים ומונשמים. כדי שסגר יהיה אפקטיבי הוא צריך להימשך כשבועיים-שלושה • מספר המתים מקורונה בישראל חצה את ה-1,000
חדשות השבת
05 בספטמבר 2020
20:21

מספר המתים מקורונה בישראל עבר את האלף הערב (שבת) והוא עומד כעת על 1,007. מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' חזי לוי, אומר בריאיון לחדשות השבת בכאן 11 כיהוא  מודאג מאוד: "בתי החולים מתמלאים בחולים ומונשמים ואני לא רואה שאנחנו משנים משהו בהתנהגות שלנו באופן בולט".

לדברי פרופ' לוי כדי שסגר יהיה אפקטיבי הוא צריך להימשך כשבועיים-שלושה, "מכיוון שרק אז נראה את ההשלכות של מה שקרה היום, ולכן נייצר סגר והגבלות לפחות לתקופה של שבועיים-שלושה. אני מאוד מקווה שלא נצטרך להחמיר את המגבלות ולהגיע לסגר כללי. כדי שסגר ייתן את התוצאות הוא צריך להיות לפחות כשלושה שבועות. אנחנו מצפים להוריד את התחלואה, להמשיך לעסוק בבניית יכולות למניעת הדבקה ולהוריד את העומס בבתי החולים".

לשאלה האם הפגנות המחאה מדבקות אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "קשה להצביע אם אדם נדבק בהפגנה כי אותו אדם היה גם בחנות וגם במשפחה. אנחנו רואים אלפי אנשים נמצאים במרחק אפס אחד מרעהו - שרים, צועקים - זו הדרך להדבקה. את המצווה הדמוקרטית הזאת יש לקיים על פי תו".