ראשי הרשות הפלסטינית
צילום: פלאש 90

משרד החוץ הפלסטיני נגד קוסובו וסרביה

ברמאללה כינו את החלטת קוסובו לכונן יחסים עם ישראל ושל סרביה להעביר לירושלים את שגרירותה - "תוקפנות בוטה ולא מוצדקת על העם הפלסטיני ועל הבעיה הפלסטינית"
גיא מעיין
05 בספטמבר 2020
20:48

גינוי פלסטיני להחלטות ממשלות סרביה וקוסובו. משרד החוץ הפלסטיני מכנה הערב (שבת) את החלטת קוסובו לכונן יחסים עם ישראל וסרביה להעביר לירושלים את שגרירותה כ"תוקפנות בוטה ולא מוצדקת על העם הפלסטיני ועל הבעיה הפלסטינית ועל הזכויות הלאומיות הצודקות והלגיטימיות של הפלסטינים".

עוד נמסך בהודעת משרד החוץ ברמאללה כי נבחנים צעדי מחאה נגד החלטות אלה, בהם גם החזרת השגריר הפלסטיני בבלגרד וכן הגשת קובלנות כנגד שתי המדינות על הפרת החוק הבינלאומי, כלשון ההודעה.

אמש הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי קוסובו תנרמל את יחסיה עם ישראל וכי סרביה תעביר את שגרירותה לירושלים עד לחודש יולי בשנה הבאה. טראמפ מסר את ההודעות במעמד חתימת מסמך הבנות בין קוסובו לסרביה שהתקיים בבית הלבן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על המהלך ואמר כי מדובר בהישג נוסף במאמצים להביא להרחבת יחסיה הדיפלומטיים של ישראל ולהכרה בירושלים כבירתה. "מדובר במדינה אירופית ראשונה שתפתח שגרירות בירושלים" נכתב בהודעת נתניהו.