האזור ממנו פונה ההרוג במסיבת הטבע בדרום, 04.09.20
צילום: דוברות המשטרה

המוות במסיבת הטבע בדרום | נציג המשטרה: היה שיהוי בהזמנת מד"א

דיון בהארכת מעצרם של ארבעת החשודים מתקיים בבימ"ש השלום באשקלון • סנגורו של אחד המארגנים: "מתי המשטרה ידעה שיש מסיבה?"; נציג המשטרה: "בשעה 08:57, לא דובר על מיקום מדויק. הנושא בבדיקה"
אסף פוזיילוב
06 בספטמבר 2020
02:15

המוות במסיבת הטבע בדרום: נציג המשטרה אמר הלילה (ראשון) בדיון בהארכת מעצרם של ארבעת החשודים כי במסיבה היה שימוש בסמים, וכי היה שיהוי בהזמנת מגן דוד אדום. לדבריו, הזמינו אמבולנס רק אחרי שאריאל צפריר, בן ה-19 מברקן, התמוטט – על אף שהרגיש לא טוב זמן ארוך קודם לכן. 

הארבעה חשודים בהמתה בכוונה או באדישות, שיבוש הליכי חקירה, ניהול עסק ללא רישיון. מארגן המסיבה הכחיש את החשד נגדו - גרימת מוות ברשלנות. מי שהודיע על כך שאריאל התמוטט והיה לידו, לא נעצר. 

עוד אמר נציג המשטרה בדיון שהתקיים בבית משפט השלום באשקלון כי נחקרו הרבה אנשים עד השעה 06:30 בבוקר אתמול. בתגובה סנגורו של אחד המארגנים שאל "מתי המשטרה ידעה שיש מסיבה?" על כך השיב נציג המשטרה: "בשעה 08:57, לא דובר על מיקום מדויק. הנושא בבדיקה".

מחקירת העצורים עלה כי כבר ב-06:30 צפריר חש ברע ומצבו הידרדר. איש מחבריו או מהמארגנים לא התקשרו לקבל סיוע רפואי והעבירו אותו למנוחה במכונית. המשטרה הגיעה למקום רק בשעה 13:30 - לאחר דיווח מגן דוד אדום. מפקד המחוז הורה אתמול לבדוק את התנהלות השוטרים שלא הגיעו לפזר את המסיבה.

שלשום נקבע מותו של צפריר, שנפגע אנוש מוקדם יותר ממכת חום סמוך לשמורת חורבת פורה שמדרום לקריית גת. לפי החשד, המקרה התרחש במסיבה שנערכה במקום. שמונה צעירים, ביניהם שלושה שפינו אותו ברכבם לאמבולנס, עוכבו לחקירה. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה ופינה אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא במצב קריטי.