-
צילום: gettimages

התפרצות קורונה בבית אבות בחיפה: 80 נדבקים, 2 מתים

מנהל התוכנית הלאומית מגן אבות ואימהות, פרופ' נמרוד מימון: העלייה החדה בתחלואה הארצית מתבטאת גם בהתפרצויות בבתי האבות • משרד הבריאות: שוקלים את המשך הגישה הטיפולית
דקלה אהרן-שפרן
06 בספטמבר 2020
07:11

התפרצות קורונה בבית אבות בחיפה. בבית האבות "מרגוע" בעיר נתגלו 80 נשאי קורונה, שני קשישים נפטרו עד כה בעקבות הידבקות בנגיף. כך פורסם לראשונה היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

מנהל התוכנית הלאומית מגן אבות ואימהות, הפרופסור נמרוד מימון, אמר כי העלייה החדה בתחלואה הארצית מתבטאת גם בהתפרצויות בבתי האבות, וגם בכמות אדירה של מטפלים שנמצאים חיוביים לנגיף בבדיקות סקר שנערכו בשבוע האחרון במוסדות.

במשרד הבריאות אמרו כי הם בוחנים את יכולת הטיפול לכלל המטופלים בבית האבות "מרגוע" מדי יום כדי לשקול את המשך הגישה הטיפולית. בעמותת הגריאטריה בישראל תיארו כי התפרצויות נוספות נרשמו במוסדות נוספים, וכי בין השאר במוסד בנהריה נתגלו יותר מ-20 נשאים, ומספר דומה של נשאים מאומתים נתגלו גם במוסדות בכרמיאל ובקריות.

עוד אמרו בעמותה כי ככל שהתחלואה עולה בכל הארץ, כך גם נאלצים בבתי האבות ובמרכזים הסיעודיים להתמודד מדי יום עם התפרצויות במוסדות והעובדים מעדיפים לסכן את חייהם כדי להמשיך ולטפל על פי כל הכללים של משרד הבריאות. בעמותה הדגישו כי המוסדות הסיעודיים נוקטים בגישה לפיה טלטול הקשישים אל מחוץ למרכזים מסכן יותר את מצבם, ועל כן רק קשישים המגלים תסמינים מועברים לטיפול בבתי החולים.