נובאק ג'קוביץ'
צילום: אי-פי

דרמה באליפות ארה"ב הפתוחה בטניס: ג'וקוביץ' פגע עם כדור בשופטת הקו - והודח

על אף שהיה נראה כי הסרבי, המדורג ראשון בעולם, פגע בשופטת בטעות - הוחלט להחמיר עמו ולהרחיקו
יואב בורוביץ' וליאן וילדאו
07 בספטמבר 2020
00:36

דרמה גדולה באליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס: הטניסאי הסרבי נובאק ג'וקוביץ', המדורג במקום הראשון בעולם, הורחק  אמש (ראשון) מהטורניר, לאחר שחבט בכדור שפגע, ככל הנראה בטעות, בשופטת קווים.

התקרית החריגה אירעה במערכה הראשונה במשחק שמינית הגמר בין ג'וקוביץ' לספרדי פאבלו קארנו-בוסטה. ג'וקוביץ' התנהל בעצבנות במהלך המערכה, כשקארנו בוסטה הוביל 6-5. הסרבי חבט בכדור לאחור ופגע בשופטת הקווים, שנאנקה מכאב ונפלה. על אף שנראה היה כי הטניסאי פגע בשופטת בטעות, השופט הראשי במשחק החליט לדבוק בחוקה, להחמיר עם ג'וקוביץ' ולהרחיקו מהטורניר.

ג'וקוביץ', שחלה לפני חודשים ספורים בקורונה, היה היחיד מבין שלישיית הטניסאים הבכירים בעולם, ביחד עם רפאל נדאל ורוג'ר פדרר, שהחליט להשתתף באליפות ארצות הברית הפתוחה. לסרבי יש 17 זכיות בטורנירי גרנד סלאם, כולל שלוש זכיות באליפות ארצות הברית הפתוחה.

ג'וקוביץ' פרסם לאחר המקרה פוסט התנצלות באינסטגרם ובו כתב: "כל הסיטואציה הותירה אותי עצוב ובתחושת ריקנות. בדקתי לגבי שופטת הקווים ואמרו לי שתודה לאל שהיא מרגישה בסדר. צר לי מאוד שגרמתי לה לחץ כזה. כל כך לא מכוון. באשר לפסילה, אני צריך להסתכל פנימה ולעבוד על האכזבה שלי ולהפוך את כל זה לשיעור לצמיחה והתפתחות שלי כשחקן ואדם. אני מתנצל בפני טורניר usopen וכל מי שקשור אליו על התנהגותי. אני אסיר תודה לצוות ולמשפחה שלי על תמיכתם, ולאוהדים שלי שתמיד שם איתי. תודה".