יוון
צילום: גטי אימג'ס

ישראלים יוכלו לטוס ליוון ולחזור - ללא חובת בידוד

הרשויות ביוון הודיעו על ביטול ההגבלות על כניסת ישראלים למדינה מ-15 בספטמבר • לא תהיה הגבלה העומדת כיום על 1200 ישראלים בשבוע • כל עשרות נמלי התעופה ביוון יפתחו לטיסות מישראל
שרון עידן
07 בספטמבר 2020
13:16
עודכן ב 15:23

הרשויות ביוון הודיעו היום (שני) על ביטול המגבלות על כניסת ישראלים למדינה, ללא הגבלה של כמות תיירים ויעדים. הכניסה תתאפשר בכפוף לבדיקת קורונה 72 שעות לפני הנחינתה. החלטה זו תכנס לתוקף החל מ-15 בספטמבר.

שר החוץ אשכנזי הודה לעמיתו ואמר: "בין ישראל ויוון קיימת שותפות אסטרטגית חשובה והעובדה שיוון היא המדינה הראשונה שפותחת שעריה בעידן הקורונה הינה הוכחה לברית החזקה בין המדינות. מערכת היחסים בין יוון לישראל מהווה דוגמה לכך ששיתוף פעולה ושיח ישיר בין מדינות הוא הדרך הבטוחה לשגשוג כלכלי".

שרת התחבורה מירי רגב מסרה בתגובה: ״המשך פתיחת יוון לתיירות ישראלית ללא הגבלה היא בשורה חשובה לתושבי ישראל שביקשו מאיתנו להרחיב את היעדים לנסיעה ומוכיחה כי המדיניות המדורגת והאחראית שבה נקטנו לפתיחת השמיים הייתה נכונה. תודתי לשר החוץ גבי אשכנזי וצוות משרד החוץ שעמלים כבר כעת על פתיחת יעדים נוספים״.

כמו בשאר היעדים ביוון, הנוסעים יצטרכו להציג בכניסה לרודוס בדיקת קורונה באנגלית שנעשתה 72 שעות לפני הטיסה, להירשם באתר היווני, ולהירשם באתר משרד הבריאות. חלק מהנוסעים יצטרכו לעבור בדיקה בכניסה לרודוס, ולשהות בבידוד של יממה לערך עד היוודע התוצאות.

חברת ישראייר תחל להפעיל טיסות לאיים החל מ-16 לספטמבר. לדברי גיל סתיו סמנכ"ל השיווק של החברה:"אנו שמחים שיעד פופולרי נוסף נפתח לישראלים ללא הצורך בחובת בידוד, מחירי הטיסות והחבילות זולים בהשוואה לאשתקד ונרשמה ירידה של כ-30%".

לפני כשבועיים, משרד החוץ הודיע כי הוכפל ל-1,200 מספר התיירים הישראלים שיוכלו להיכנס ליוון בכל שבוע. עוד נמסר כי ישראלים יהיו רשאים לנפוש בכל המדינה. השינוי במדיניות נבחן אחרי שהיוונים בדקו מדגמית את מרב הנוסעים הישראלים שנכנסו לתחומה ואף אחד מהם לא יצא חיובי לקורונה.