עמדה לבדיקת קורונה
צילום: פלאש 90

כדי להוריד את נתוני התחלואה: רשויות קוראות לתושבים בריאים להיבדק לקורונה

ראשי ערים אדומות קוראים לתושבים בריאים להיבדק כדי להעלות את מספר בדיקות הקורונה בעיר, כך שאחוז הנדבקים יירד והעיר לא תיחשב יותר לאדומה • גורמים במשרד הבריאות: תופעה חמורה מאוד שיוצרת תמונה מעוותת
קטי דור
09 בספטמבר 2020
03:14

אלפי בדיקות מיותרות נעשו ביומיים האחרונים ביישובים שמוגדרים אדומים, עקב קריאות ראשי הרשויות לתושבים הבריאים לבוא להיבדק כדי להוריד את אחוזי התחלואה בעיר. בתיעוד שהתפרסם אמש (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11 עיריית בני ברק קראה לתושבים הבריאים להיבדק. גם עיריית אלעד מבקשת מהתושבים הבריאים לבוא להיבדק כדי להפחית את הניקוד של העיר שהוביל אותה להיות אדומה.

גורמים במשרד הבריאות אומרים כי מדובר בתופעה חמורה מאוד שיוצרת תמונה מעוותת של הנתונים ומשנה את הסטטיסטיקה, והוסיפו שמדובר בבזבוז משאב לאומי לבדיקות מיותרות.

אתמול העוצר הלילי נכנס לתוקף ב-40 אזורים אדומים. כוחות המשטרה יתוגברו בעוד 1,000 חיילים לצורך אכיפת הנחיות קורונה החדשות והעוצר, כשבשלב הראשון יגויסו למשימה כ-500 חיילים. כחלק מפעולות האכיפה, על פתיחת עסק אסור יוטל קנס של 2,000 שקלים, על סירוב להתפזרות 1,000 ועל יציאה ממקום מגורים 500 שקלים. מותר לצאת לעבודה, תפילה, הפגנה, ולהצטיידות במזון ותרופות. לצד ההגבלות הקשיחות, ציין ראש מחלקת המבצעים במשטרה נצ"מ ישי שלם כי אין איסור לתושב שלא מתגורר ביישוב האדום, להכנס ולצאת מהיישוב.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר בבית שמש יחד עם השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, יו"ר הכנסת יריב לוין וחברת הכנסת קטי שטרית תושבת המקום. בנאומו שם אמר נתניהו: "נעביר סמכויות לראשי הערים כדי שיוכלו לקבל רבות מההחלטות". נתניהו הוסיף כי חייבים לשמור על ההנחיות כדי להביא לירידה בתחלואה.

מוקדם יותר ממונה הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, אמר בתדרוך: "40 ערים נכנסות לעוצר לילי, אני יודע שמופנה אליי זעם ותסכול - אני מבין את הקושי, וקשה לי אישית עם זה. ההחלטה קשה אבל אנחנו צריכים לעצור התקהלויות מדביקות, ובטח בערים אדומות", הוסיף גמזו.