דניאלה ספקטור
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 8.9.2020

עדכון אחרון - 8.9.2020
מערכת כאן
09 בספטמבר 2020
10:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

דניאלה ספקטור - יש לפעמים

בשנת 1943, כשדבורה עומר הייתה בת 11, אמה נהרגה בתאונת אימונים של ההגנה. אביה שירת מעבר לים בצבא הבריטי והילדה הבודדה והאבלה, שלימים תהיה אחת מסופרות הנוער האהובת בישראל, כתבה ביומנה האישי את רגשותיה:

"הדמעות לוחצות על הגרון זה ימים ואינן יוצאות אך כשאתה מספר לאדם הקרוב לך זולגות הדמעות וללב נעשה קל אך אין למי לספר"

כמעט שמונים שנה אחר כך המילים שכתבה זוכות ללחן וביצוע נהדר של דניאלה ספקטור לכבוד סרט דוקומנטרי על חייה של עומר ז"ל. הסרט "גשם בעיניים" נוצר בידי בנה, הקולנוען רון עומר ומוקרן בימים אלו בפסטיבל דוקאביב הדיגיטלי. 

החצר האחורית – הפסיקו את המוזיקה

הרבה לפני שזה הפך לצו האופנה, החצר האחורית נשאו את דגל המחאה. כעת בימי מחאה משני צידי המתרס, היה ברור שזה עניין של זמן עד שהחצר יזעקו טוב יותר וחזק יותר מכולם. איתמר ציגלר, תומר יוסף, וגדי רונן מתבלים את המילים המושחזות של יענקל'ה רוטבליט בקצב שיגרום לכם לרקוד כל הדרך למחאה הקרובה לביתכם.

אביתר בנאי - שלח לי מלאך

הקרן הפילנתרופית של ענבר ומריוס נכט התייצבה כבר בראשית משבר הקורונה לצידם של אנשי התרבות בישראל. תחילה הם העניקו כ-3.5 מיליון שקל לעובדי תעשיית המוזיקה וכעת מגיע פרויקט במימונם וביוזמתם של יותר מ-600 אנשי התעשייה. האוסף "צו השעה" מורכב מיותר מ-50 קלאסיקות ישראליות שזוכות לביצועים חדשים. בין השירים והמשתתפים ניתן למצוא את אביב גפן (מה אתה בכלל יודע על אהבה), ברי סחרוף (את חירותי), ג'יין בורדו ואיה זהבי פייגלין (ואלס להגנת הצומח), נגה ארז (הביאו את הסתיו) ועוד. במסגרת הפרויקט, אביתר בנאי מרענן את השיר שכתב בן דודו יובל בנאי ובין שלל השירים בחלק הראשון של האוסף הוא לכד את תשומת ליבנו. 

Celeste - Little Runaway

סלסט, זמרת הסול הבריטית שכבשה את ליבנו בשנה האחרונה, שוב כאן. מסענו המשותף התחיל ב-Strange המרגש, המשיך ב-Stop This Flame הגרובי וחזר שוב לאזורי הבלדות עם I Can See The Change, שהפיק לה פיניאס אייליש (אח של בילי). כשנחתה על שולחננו בלדה נוספת לקראת האלבום היינו כבר מעט סקפטיים, אבל האמת היא שקשה לעמוד בפני הקול של סלסט, בוודאי כשהוא מלווה בשיר מצויין. אם מסתכלים על מכלול הסינגלים ששחררה עד כה, קל יחסית להבין למה גופים כמו ה-BBC הכתירו אותה בתור הדבר הגדול הבא. אלבום הבכורה המלא שלה צפוי לצאת בתחילת 2021, ונותר רק לקוות שיעמוד בציפיות. 

Temples - Paraphernalia

Temples תמיד היו הגרסה האנגלית של טיים אימפלה (ואנחנו כותבים את זה באהבה), וממש כמוהם הם עברו את התהליך מהרכב רוק פסיכדלי להרכב סינת-פופ אלקטרוני, ובסינגל החדש גם ללהקת פופ לכל דבר. השיר Paraphernalia שהופק על ידי שון לנון הוא ממתק פופ-רוק מדבק עם השפעות דיסקו-אייטיז מובהקות וליין כינורות שלפני 30 שנה בוודאות היה מוצא את עצמו כפתיח לאיזו תכנית חדשות ברדיו.  


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים