עין פשחא
צילום: אורן נחשון, פלאש 90

משרד המשפטים ביטל את פיילוט ההפרדה בבריכות בעינות צוקים

הניסוי שבמסגרתו מוקצות שעות רחצה לנשים ולגברים בנפרד הופסק לאחר יום אחד בלבד. משרד המשפטים: הנושא נמצא בדיאלוג משותף בין משרדי הממשלה הרלוונטיים לבין רשות הטבע והגנים
אמוץ שפירא
09 בספטמבר 2020
16:34

אחרי יום אחד בלבד שבו קיימה רשות הטבע והגנים את פיילוט ההפרדה לרחצה בבריכות בעינות צוקים שבצפון ים המלח הודיע משרד המשפטים היום (רביעי) על ביטולו של הניסוי. במשרד המשפטים ציינו כי הנושא נמצא בדיאלוג משותף בין משרדי הממשלה הרלוונטיים לבין רשות הטבע והגנים. "בשים לב להיבטים השונים שבקשה להקצות שעות רחצה נפרדות מעוררת, ובראשם שאלת מקור המסכות להסדר כאמור, ולנוכח מגבלות התו הסגול שבגינן כרגע יש ממילא מיעוט מבקרים באתרי רשות הטבע והגנים, הומלץ לרשות להמשיך את השיח מולנו ולמצות את הבירור, טרם קיום הפיילוט".

ביום שישי הודיעה רשות הטבע והגנים שתתחיל השבוע בפיילוט לרחצה נפרדת לגברים ולנשים בשמורת הטבע עינות צוקים - עין פשחה - שבצפון ים המלח. כמה שעות במהלך יומיים בשבוע הזה הוקצו לרחצת גברים ובשבוע הבא היה אמור זמן זה להיות מוקצה לרחצת נשים. באתר רשות הטבע והגנים נכתב כי בשנים האחרונות מתקבלות בקשות ופניות רבות של ציבור מטיילים המעוניין ברחצה נפרדת במשאבי הטבע הציבורי שבאתרי הרשות וכי ברשות מנסים למצוא פתרונות עבור ציבור מטיילים זה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה תקף את החלטת משרד המשפטים וכינה אותה - חוצפה שאין כדוגמתה: "מנדנבליט ודינה זילבר משליטים את הערכים הפרוגרסיביים שלהם בכוח על החברה הישראלית בניגוד מוחלט לחוק מפורש. הציבור הדתי חייב להיאבק נגד הכפיה החילונית-פונדמנטליסטית הזו ועל זכותו לשמור על אורח חייו וליהנות ממשאבי המדינה בצורה שוויונית. נוביל בעזרת השם את המאבק הזה", צייץ סמוטריץ'.