-

למה אתם חייבים לדעת על החקירה המנהלית נגד חברת הביטוח מגדל?

זה סיפור על טייקונים עם הרבה מאוד כוח שרוצים להיות קרובים לכסף שלנו, ועל אנשים שלא רוצים לתת להם. שאול אמסטרדמסקי יודע שאנחנו בתקופת קורונה, אבל על הסיפור של חברת הביטוח "מגדל" חייבים לדבר
שאול אמסטרדמסקי
09 בספטמבר 2020
21:20
עודכן ב 07:29

מאז ששלמה אליהו קנה את מגדל ב-2012, הוא מתנהל בחברה הזאת בצורה שהמפקח על הביטוח, הרגולטור אומר שאסור להתנהל. במהלך התקופה ששלמה אליהו מחזיק בחברה, חמישה יו"רים וארבעה מנכ"לים התחלפו. זה לא סימן טוב.

אחד מהם, עודד שריג פרש בסוף 2018 וכתב מכתב מפוצץ, שם הבהיר שהוא לא יכול לקחת יותר אחריות על הכסף של החוסכים מרוב שההתנהלות של אליהו בחברה לא תקינה. מאז, שלמה אליהו המשיך לריב עם המנכ"לים והיו"רים שלו עד שהיום בא המפקח על הביטוח ואמר: די! אני עושה לזה סוף עכשיו.

אני לא אומר שהחברה מחר תתפרק או איזה משהו כזה, אבל אנחנו כן רואים שבשנים שמאז ששלמה אליהו השתלט על החברה היא הולכת אחורה בכל המדדים. גם במדד השירות, גם בתשואות שהיא משיגה לחוסכים שלה, גם בפרמטרים נוספים. 

בקיצור, קורונה והכול, אבל לפעמים יש סיפורים שנראה כאילו הם צריכים להישאר רק בעיתונות הכלכלית המודפסת ורק שם. אבל לא, זה סיפור על טייקונים עם הרבה מאוד כוח שרוצים להיות כמה שיותר קרובים לכסף שלנו ואנשים אחרים שלא רוצים לתת להם. זה סיפור שצריך לעניין את כולנו.