-
צילום: gettimages

בפריפריה לא לומדים 5 יחידות כימיה עקב העדר תקציב

400 תלמידים ברחבי הארץ שהחלו ללמוד בתוכנית המקוונת "כימיה ברשת" נותרו ללא מענה, כשהתוכנית שעלותה 3 מיליון שקלים לא נפתחה השנה • משרד החינוך: המשרד תקצב את התוכנית והוא נערך להפעיל אותה בקרוב.
לירן כוג'הינוף
10 בספטמבר 2020
08:20

שנת הלימודים כבר החלה אך 400 תלמידים ברחבי הארץ, רובם בפריפריה, לא יכולים ללמוד כימיה ברמה של חמש יחידות בשל מחסור בתקצוב מצד משרד החינוך. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

טל ששון ,תלמיד כיתה י"א, בבית הספר הדמוקרטי "גבעול" בגבעת אולגה אין מגמת כימיה בתיכון, ולכן הוא החל ללמוד ברשת. יחד עם זאת, השנה התוכנית "כימיה ברשת", שמפעיל מכון דוידסון הזורע החינוכית של מכון ויצמן, לא הופעלה השנה בשל מחסור תקציבי בסך 3 מיליון שקלים.

בשיחה עם כאן חדשות, סיפר טל כי "התוכנית פתחה עבורי שער לעולם המדע. מורות התוכנית מעבירות את חומר הלימוד בצורה כפית ומעניינת, ובזכותן אני אוהב כימיה".

טל הוסיף שהוא חושש כי "במידה והתוכנית תיסגר אני ותלמידים רבים נאבד את הזכות שלנו לחמש יחידות בכימיה, לאחר שנתיים של למידה ומאמץ. עבור חלק מהתלמידים זו המגמה היחידה שלהם, ובמידה והתוכנית תיסגר לא תהיה להם תעודות בגרות - אסור לנו לאפשר את סגירתה".

מנכ"לית מכון דוידסון, ד"ר ליאת בן דוד, קוראת למשרד החינוך להימנע מהסחבת: "תוכנית 'כימיה ברשת' הייתה אמורה להיפתח ב-1 בספטמבר. נכון להיום, יותר משבוע אחרי פתיחת הלימודים, אנחנו עדין ממתנים להסכם עם משרד החינוך והתוכנית טרם נפתחה".

"אחרי שנים של שותפות אנחנו רוצים להאמין שמשרד החינוך עושה כל מה שניתן כדי שהתוכנית תפתח עוד לפני ראש השנה. בלי זה, תלמידים שאין להם אפשרות אחרת ללמוד כימיה יישארו לא מענה, ואת המחיר כולנו נשלם בעוד כמה שנים שלא היו מהנדסים ומדענים במדינה הזאת".

משרד החינוך נמסר כי המשרד תקצב את התוכנית והוא נערך להפעיל אותה בקרוב.

תגיות:
קורונה