עוצר לילי בשכונות במזרח ירושלים, 08.09.20
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

נציגי שכונות במזרח ירושלים נגד הצעדים שנוקטת הממשלה כדי להתמודד עם קורונה

נציג שכונת אבו תור: "תוכנית הרמזור לא מובנת וגורמת לבלבול" • נציג שכונת א-טור: "חתונות מתקיימות לרוב מחוץ לשכונות, כך שקיים ספק לגבי יעילות העוצר"
סולימאן מסוודה
10 בספטמבר 2020
07:21

בשיחת זום בה השתתפו ראשי המנהלים הקהילתיים במזרח ירושלים עם נציגי העירייה, המשטרה, ופיקוד העורף עלו מספר טענות וספקות בנוגע לצעדים שנוקטת הממשלה כדי להתמודד עם נגיף קורונה במזרח ירושלים. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

נציג שכונת א-טור, אחת השכונות האדומות שנכנסו לעוצר, אמר: "אחרי השעה 19:00 הוצבו מחסומים ביציאה של השכונות אך לא הייתה אכיפה בתוך השכונה והעסקים התנהלו כרגיל". לדבריו, "חתונות מתקיימות לרוב מחוץ לשכונות, כך שקיים ספק לגבי יעילות העוצר".


נציג שכונת אבו תור, שכונה כתומה במזרח ירושלים, מתח ביקורת על תוכנית הרמזור ועל ההסברה ואמר: "תוכנית הרמזור לא מובנת וגורמת לבלבול. אם הרצון הוא לצמצם את התחלואה אז מדוע מותרת התנועה בין אזורים במהלך היום ובמקרים מסוימים גם בשעות העוצר?".

נציגת שכונת כפר עקב שבעוטף ירושלים, שגם היא הוכנסה לעוצר, אמרה: "סגירת המחסומים הייתה יעילה במניעת יציאת התושבים, אך בתוך השכונה עצמה שגרת החיים נשמרה ללא אכיפה כלל." בעניין הבדיקות היא ציינה: "נרשמה היענות נמוכה לתחנות הדגימה".

הנציגים העלו גם את החששות של התושבים להתפנות למלוניות הקורונה. לטענתם, חולים שהתפנו לאותן מלוניות התלוננו על התנאים הירודים בהם, דבר שגרם לשאר החולים להימנע מלהתפנות אליהן ולכן הם נשארו בבתים. בתום השיחה הוחלט לגבש תוכניות ייעודיות לכל שכונה כדי לטפל בטענות. גורמים שהשתתפו בשיחה אמרו לכאן חדשות כי "גם אם זה יקרה - זה מאוחר מדי".