זוהר
דוברות הכנסת

יו"ר הקואליציה זוהר: נמגר את התפוחים הרקובים בפרקליטות בכל העוצמה

חבר הכנסת לכאן רשת ב: "אתמול בישיבת הסיעה אמרנו פה אחד שהגיע הזמן לערוך שינוי בפרקליטות והמשטרה שאיבדו כל רסן"
דקלוינסון
10 בספטמבר 2020
08:40

ברקע הדרישה לפתוח בוועדת חקירה לניגוד עניינים בפרקליטות, יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר אמר הבוקר (חמישי) בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב: "אתמול בישיבת הסיעה אמרנו פה אחד שהגיע הזמן לערוך שינוי בפרקליטות והמשטרה שאיבדו כל רסן. חלק גדול מהם עושים עבודה נהדרת. אבל חלק קטן, אותו תפוח רקוב בסל - אותו נמגר ונפעל עבור זה בכל העוצמה".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר בכאן רשת ב 

עוד אמר יו"ר הקואליציה שאם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יחליט שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו לצאת לנבצרות, ישראל תצא מיד לבחירות. לדבריו: "אוי לו למי שיעיז להרים את ידו על הדמוקרטיה הישראלית ושיחשוב שיש לו את היכולת להחליט עבור האזרחים מי יהיה ראש הממשלה בכך שימציא כל מיני תיאוריות משפטיות. החלטה מהסוג הזה תוביל את ישראל מיד לבחירות, שבתומן נערוך את השינויים הנדרשים". 

אתמול פרץ עימות פרץ במליאת הכנסת בין שר המשפטים אבי ניסנקורן ליו"ר הכנסת יריב לוין בעקבות כוונתו של לוין לאשר בשבוע הבא להעלות להצבעה את ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של הפרקליטות, היועמ"ש ושופטי העליון. ניסנקורן אמר כי מדובר בשבירת כללים. "אתם צריכים להחליט אם אתם רוצים לייצר קרע. אלו דברים שבליבת האמונה של כחול לבן. זו שבירת כלים. לא נוותר בנושא הזה".

יו"ר הכנסת השיב: "אם עולים דברים שמטרידים את אזרחי ישראל חובתנו שהדברים ייבדקו כמו שצריך ולעומק. חובתך לברר את הדברים האלו ולוודא שהם ייחקרו. חובתך להיות הראשון שידרוש בדיקה ולא יחסום אותה. אתה אדוני לא עושה את תפקידך בעניין".