אריאל צפריר

אמו של אריאל צפריר: שחרור מארגני מסיבת הטבע למעצר בית – שערורייה

אמו של אריאל צפריר בן ה-19 שמת במסיבה: "הבן שלי היה בריא ומת במסיבת המוות שהם אירגנו" • "סיפרו לי שהיו שם חבר'ה שחילקו מים מינרלים מצידנית עם אם-די כדי שהילדים ירקדו כל הלילה", שיתפה האם • הסניגור של שניים מהנאשמים טען כי אריאל מת משימוש בסמים שאחיו הביא למסיבה
אסף פוזיילוב
10 בספטמבר 2020
12:22

שלושת מארגני המסיבה בה מת אריאל צפריר בן ה-19 ישוחררו היום (חמישי) למעצר בית, בהסכמת המשטרה. ענת, אמו של אריאל, הגיבה על שחרורם ואמרה לכאן חדשות כי "זו שערוריה. המסר למארגני המסיבה הוא שהכל בסדר. איך אנחנו יכולים לאפשר דבר כזה כחברה? הם צריכים לקבל עונש. הבן שלי היה בריא, ומת במסיבת המוות שהם אירגנו".

בנוסף, שיתפה האם בפרט חדש שנודע לה, לדבריה, על המסיבה בה התמוטט בנה. "סיפרו לי שהיו שם חבר'ה שחילקו מים מינרלים מצידנית עם סם הזיה מסוג אם-די כדי שהילדים ירקדו כל הלילה, אבל זה לא מוריד את האחריות ממארגני המסיבה שלא הזעיקו אמבולנס. חוקר המשטרה אמר לי במפורש שאם אריאל היה מקבל טיפול הוא היה חי".

"לפני שלוש שנים מתה ככה חיילת נוספת, טוהר דוד. המאבק הוא לא רק שלי כאמא של אריאל, אלא של כולם", אמרה ענת. "לילד שלי כבר לא אוכל לעזור, אבל אני רוצה לעזור לשאר הילדים. אני חוששת שזה יתמסמס כמו במקרה של טוהר. אני לא אוותר".

המפגש בין משפחת דוד למשפחת צפריר שאיבדו את ילדיהם במסיבות טבע

שחרור המארגנים למעצר בית, בהסכמת המשטרה, נעשה לאחר הצגת דוח סודי ולאחר שיחה סגורה של הסניגור והשופטת. הסניגור של שניים מהנאשמים, עו"ד עדי כרמל, טען במכתב למפקד המחוז כי אריאל מת משימוש בסמים שאחיו הביא למסיבה. לכך התייחסה האם ענת ואמרה: "להגיד שהאח הביא סמים זה שקר מכוער. הוא ירצה להרוג את אח שלו?". יום לאחר המסיבה הטרגית, אמר האח כי אינו יודע מה קרה לאריאל במסיבה וכי לא ראה אותו לוקח סמים. "אולי מישהו שם לו משהו במים", אמרה ענת. "במקום כזה חם - רק רוצים לשתות".

אריאל יואב צפריר, בן 19 מברקן, מת ביום שישי לאחר שהתמוטט במסיבת טבע שנערכה סמוך לשמורת חורבת פורה, מדרום לקריית גת. מחקירת העצורים עלה כי כבר ב-06:30 צפריר חש ברע ומצבו הידרדר. איש מחבריו או מהמארגנים לא התקשרו לקבל סיוע רפואי והעבירו אותו למנוחה במכונית. רק בשעה 13:30, לאחר דיווח מד"א, הגיעה המשטרה למקום.