קטע מהסרטון
צילום מסך

זעם על סרטון "האפליה ברכבת" של עיריית בני ברק

בסרטון שצולם בתחנת רכבת והסעיר את הרשת נראה שחקן בדמות פקח כשהוא מונע מחרדים לעלות לרכבת • הסיבה - בבני ברק רצו למחות על כך שתוואי המטרו אינו עובר בעיר • השרה רגב: "התנהלות עיריית בני ברק - לא מקובלת" • העירייה: "מדובר בסרטון המחשה"
שרון עידן
10 בספטמבר 2020
17:19

תגובות נזעמות בעקבות סרטון שהפיצה עיריית בני ברק במטרה למחות על כך שתוואי רכבת המטרו עוקף את העיר. בבני ברק טוענים כי הדבר מפלה את האוכלוסייה החרדית וכיוון שכך הפיצה העירייה סרטון שבו נראה "פקח רכבת" שאותו מגלם שחקן כשהוא מונע מחרדים לעלות לרכבת.

רכבת ישראל שיגרה מכתב בהול לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בו נכתב בין היתר: "רכבת ישראל שוקלת את צעדיה המשפטיים כנגד עיריית בני ברק. אנו מבקשים ממך, כשר הפנים, בשמם של אלפי עובדי רכבת ישראל ששמם הטוב נרמס עתה בראש כל חוצות, שתנקוט לאלתר את הצעדים החריפים ביותר כנגד עיריית בני ברק, כמתבקש".

גם שרת התחבורה מירי רגב הגיבה בכעס וכתבה: "התנהלותה השערורייתית היום של עיריית בני ברק מהווה פגיעה מכוערת וצינית בכבודו של הציבור החרדי, באמצעות התנהגות לא מקובלת שהכתימה והכפישה את עובדי הרכבת והטעתה את הציבור. בושה וחרפה״.

בעיריית בני ברק דחו את הטענון ומסרו בתגובה: "לאחר שכל פניותיה של העירייה ותושביה לא עצרו את חברת נת"ע מלהגיש תוואי לרכבת המטרו שעוקף את העיר, נאלצנו להמחיש את ההצעה ההזוייה בסרטון המחשה. יודגש כי בניגוד לנת"ע, ברכבת ישראל לא מונעים מחרדים לעלות על הרכבות".