הפיצוץ במחסן הנשק בירדן, הלילה

תיעוד: פיצוץ אדיר אירע במחסן נשק צבאי בירדן

גורם בכיר בצבא הירדני: מרגמה שהתפוצצה בעקבות העלייה החדה בטמפרטורות גרמה לכך, יש נזק רק ברכוש • הפיצוץ התרחש סמוך לעיר א-זרקא שמצפון-מזרח לבירה רבת-עמון. שר ההסברה של ירדן אמר כי במחסן היו כלי נשק שאינם כשירים לשימוש
רועי קייס
11 בספטמבר 2020
02:38
עודכן ב 12:18

גורם בכיר בצבא הירדני התייחס לפיצוץ רב העוצמה שהתרחש במחסן הנשק הלילה (שני), ואמר כי מחקירה ראשונית עולה שמרגמה שהתפוצצה בעקבות העלייה החדה בטמפרטורות גרמה לכך. לדברי הגורם, המחסן מרוחק מאזורים מאוכלסים, ויש נזקים רק ברכוש.

הפיצוץ אירע במחסן נשק צבאי סמוך לעיר א-זרקאא' שמצפון-מזרח לבירה רבת-עמון. שר ההסברה של ירדן, אמג'ד אל-עדאילה, אמר מוקדם יותר כי במחסן היו כלי נשק שאינם כשירים לשימוש, וכי הפיצוץ נגרם מקצר חשמלי. גורם צבאי ירדני בכיר אמר כי המחסן ממוקם באזור לא מיושב, וכי הוקמה ועדה לחקור את נסיבות הפיצוץ.

הפיצוץ בממלכה ההאשמית התרחש חמישה שבועות בדיוק לאחר שאירע הפיצוץ במחסן בנמל ביירות, בירת לבנון. בפיצוץ זה נהרגו 177 בני אדם ויותר מ-6,000 נפצעו. רבים מוגדרים עדיין כנעדרים. הפיצוץ אירע במחסן שהכיל 2,750 טון אמוניום-חנקתי. ימים ספורים לאחר מכן התפטר ראש ממשלת לבנון חסאן דיאב.

תגיות:
ירדן